İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üreten Okullar Koronavirüs İçin Üretiyor

Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Alanı'nda üretilen solüsyon, ilimizdeki okulların temizlenmesinde kullanılıyor.
Üreten Okullar Koronavirüs İçin Üretiyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında ilimizdeki çalışmalar çok yönlü bir şekilde devam ediyor. Bu çerçevede mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarımızdaki üretim kapasitemiz harekete geçirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün verdiği karar ile Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin de içinde olduğu Türkiye genelindeki onlarca  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hijyen amaçlı solüsyon üretimine geçildi.

Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Alanı'ndaki öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından üretilen solüsyon, ilimizdeki okulların hijyen, temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarında kullanılıyor.

Tüm çalışmaların planlandığı gibi devam ettiği Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Alanı'nda üretilen solüsyonlar bakteri, mantar, virüs gibi pek çok zararlı organizmaya karşı etkili.

Günlük 5 tonluk temizlik malzemeleri ve sıvı el yıkama sabunu üretim kapasitesindeki okulumuz Bakanlığımızın belirlediği solüsyon maddesinden 20 ton üretebilmektedir. Okulumuzun üretim ekibinde okul müdürümüz Gökhan Eker, teknik müdür yardımcımız Hayati Ilgaz, mesul müdürümüz kimyager Necati Berk, kimyagerler Mukaddes ile Ümmühan Aşiret ve öğrencilerimiz.

Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, tonlarca solüsyon üretimi yapıldı. Okulumuzda üretilen yüzey solüsyonları ilimizdeki okulların enfeksiyonlardan arındırılmasında kullanılıyor.

Üretim mevzuatlara uygun şartlarda yapılan solüsyon üretiminin sağlık açısından da hiçbir sakıncası bulunmuyor.

16-03-202016-03-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.