İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor


25-01-2018

 

25-01-2018


PROJE GEÇMİŞİ

 Haziran 2017’de Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında "Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği" projesi kapsamında iş birliği yapılarak Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrencilerin sinemayla buluşturulması hedeflenmektedir. Bu kapsamda ilimiz genelinde 20 Ekim 2017 tarihine kadar tüm paydaşlarla bir araya gelinerek kapsamlı bir planlama yapılmış olup yılsonuna kadar 60 bin öğrencinin projeden faydalanmasını sağlayıcı tedbirler alınmıştır.

PROJENİN AMACI

Milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek

PROJE PAYDAŞLARIMIZ

 Kültür ve Turizm Bakanlığı

 Türkiye Belediyeler Birliği

PROJENİN HEDEF KİTLESİ

Daha önce sinemaya gitme imkânı bulamamış ortaokul 5. 6. 7. ve 8. Sınıf öğrencileri

Öğrenciler Ayla filmini izledi

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, projenin başlatılması kapsamında, Beyoğlu Emek Sinemasında öğrencilerle Türkiye´nin Oscar adayı olan Ayla filmini izledi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.