İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE DİL ve EDEBİYAT DERNEĞİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) arasında "İş Birliği Protokolü" imzalandı. İmzalanan protokol ile tüm eğitim kademelerinin sosyal, kültürel ve sanatsal alanda desteklenmesi sağlanacak.
TÜRKİYE DİL ve EDEBİYAT DERNEĞİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Protokol İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı ile TDED Genel Başkanı Ekrem Erdem tarafından imzalandı. İş Birliği Protokolü"yle, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği iş birliği çerçevesinde, tüm eğitim kademelerindeki öğrenci, öğretmen ve idarecilerin akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

"Bu iş birliğini yürüttükçe kazananın ülkemiz olacağına inanıyorum"

İmzalanan protokolün ülkemiz açısından önemli katkı sağlayacağını vurgulayan İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Yazıcı; "Türk Dil ve Edebiyat Derneğimizle beraber okul ve kurumlarımızın çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla bir araya geldik. Millî Eğitim Bakanlığımızın sosyal etkinlikler yönetmeliğinde de özellikle bu tür sivil toplum kuruluşları ile iş birlikleri yapmanın altı çizilerek vurgulanıyor. Bu çerçevede birlikte yapacağımız çalışmalar hepimize çok yönlü katkı sağlayacak. Çocuklarımız ve gençlerimiz vasıtasıyla ülkemizin yarınlarına önemli katkılar sağlayacak. Bu iş birliğini yürüttükçe kazananın ülkemiz olacağına inanıyorum. Bu tür çalışmalarla var olan uygulamaları destekledikçe okullarımızda uyguladığımız müfredatımızın yanında kültürü, sanatı ve dili ekledikçe kendi değerlerimizi her beraber bütünleştirici bir anlayışla geliştirdikçe çok daha güzel bir geleceği birlikte oluşturacağımıza yürekten inanıyorum" şeklinde konuştu.

Paydaşları TDED'in, Türk dilini ve kültürünü önceleyen bir anlayışla çalıştığını dile getiren Yazıcı, ziyaretleri ve iş birlikleri için teşekkür etti.

"Hatırası olmayanın hayali olmaz"

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem, dil, kültür ve medeniyet şuurunun toplumda yerleşmesini ve gelişmesini sağlayacak faaliyetlerde bulunduklarını, bu tür faaliyetleri yürüten kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yaptıklarını ve bütün çalışmalarında kamu yararı gözettiklerini kaydetti.

Erdem, derneğin faaliyetlerini Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "Ağaç güneşte serpilir fakat toprağın derinliklerinde kökü ile beslenir" sözü ile açıklayarak, "Hatırası olmayanın hayali olmaz. Büyük milletlerin büyük hatıraları vardır. Bizden daha büyük bir millet mi var? İnsanlık tarihi kadar eski bir milletiz ve maalesef hatıralarımızdan koptuk" ifadelerini kullandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TDED arasında imzalanan protokol, öğrenci ve öğretmen eğitimleri, ders içi sosyal etkinlikler ve kültürel faaliyetler ile akademik araştırma ve inceleme çalışmalarını kapsıyor.

29-12-202229-12-202229-12-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.