İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimde Kurumsal İş Birlikleri

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdal Bahçıvan’la bir araya geldi.
Mesleki ve Teknik Eğitimde Kurumsal İş Birlikleri

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, beraberinde İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı ve İSO-İSOV Eğitim İhtisas Kurulu Başkanı Okan Oğuz ile birlikte, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’yı ziyaret etti.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ndeki buluşmada eğitim ve öğretim dünyasının güncel konuları ile ilgili sohbet edildi. Özellikle sanayi kesimin büyük önem vererek, geliştirilmesi ve daha işlevsel kılınması için görüş alışverişinde bulunuldu. İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İSO’nun mesleki ve teknik eğitim bağlamında meslek liseleri konusunda bugüne kadar yaptığı çalışmalardan bahsedildi. Mesleki ve teknik eğitim okullarının eğitsel, sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan “Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli” protokolü gibi iş birliklerinin 2023 Vizyonu doğrultusunda mesleki ve teknik eğitim alanında yeni bir yaklaşımla sürdürüleceği ifade edildi.

Vizyon Belgesinde okullar ile sektör arasında yakın bir etkileşim kurulması oldukça önemli.  Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli çerçevesinde İstanbul’daki mesleki ve teknik eğitim veren okullar, başta sanayi ve ticaret odalarının meslek komiteleri olmak üzere bütün sivil toplum kuruluşları ve özel sektör ile entegre ediliyor.

İSO’nun Türkiye sanayisinin katma değerinin yükselmesi konusunda nitelikli insan gücüne verdiği önemden hareketle önümüzdeki dönemde iki kurumun çok daha yakın iş birliği içinde olması gerektiği üzerinde duruldu.

17-12-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.