İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Öğrenci Meclisi, Başkanını Seçti

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi, 3 Aralık 2015 Perşembe günü Fatih - Çemberlitaş Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen seçimin sonunda Mahmut Ekrem Varol İl Meclis Başkanı seçildi.
İstanbul Öğrenci Meclisi, Başkanını Seçti

Öğrencilerimize “seçme, seçilme, oy kullanma, demokratik liderliği benimseme, katılımcı olma, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma ve hoşgörülü olabilme becerilerinin kazandırılması” amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Bakanlığımız arasında imzalanan protokolle uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi 3 Aralık 2015 Perşembe günü Fatih - Çemberlitaş  Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Zeynep Yılmaz’ın yaptığı program, İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Keskin’in açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında; "Bizi önemli yapan, insanlığımıza anlam katan, yaşantımıza heyecan ve ruh yükleyen inançlarımız, düşüncelerimiz ve haklarımızdır. Bunu en iyi şekilde yaşamak ve ifade etmek ancak farklı alternatiflerin olduğu ve insanların da bunlar arasında en iyisini tercih edebildiği demokratik bir sistemle mümkün olabilir." diyen Keskin, bu seçimlerin öğrencilerimizin ruh ve düşünce dünyasının temellenmesinde önemli katkılar sunduğunu belirtti. Fatih İlçe Şube Müdürü Faruk Tosun da yaptığı konuşmada, öğrencilerimizin özgüvenlerinin bu seçimlerle geliştiğini vurguladı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Keskin başkanlığında, Başkan vekili Fatih İlçe MEM Şube Müdürü Faruk Tosun, Müdürlüğümüz Strateji Şubesi AR-GE üyesi Hüseyin Şanlı ve Mehmet Zeki Hıtay,  İl Milli Eğitim Ortaöğretim Şubesi Teknisyeni Ramazan Düzgün ile Fatih Çemberlitaş Anadolu Lisesi Müdürü İhsan Küçük´ün Geçici Divan Üyesi olarak görev yaptığı seçimlerde 6 başkan adayı yarıştı. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen seçimler sırasında başkan adaylarının kendilerini, yönetim kurulu üyelerini tanıtıp çalışmalarını anlattığı konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Oy verme sürecinin tamamlanmasından sonra Sandık Kurulu ve müşahitlerin huzurunda oy sandığı açılarak oylar tasnif edilmiş ve süreç tamamlanmıştır.

Kayıtlı 116 seçmenden 98’inin oy kullandığı seçimde, geçerli sayılan 96 oydan 31’ini alarak İl Meclis Başkanı seçilen Mahmut Ekrem Varol’un Başkanlığında, Süheyl Başıbüyük, İsmail Ahmet Yeniçeri, Muhammed Nuru Alaarslan, Münir Eren, Metin Atma ve Ahmet Doğan İl Öğrenci Meclis Divanı olarak seçilmiştir.

İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı için kullanılan oyların adaylar arasındaki dağılımı şu şekilde gerçekleşmiştir.

Mahmut Ekrem Varol (Sultanbeyli) ve Divanı :31 oy

Nail Şavur (Esenyurt) ve Divanı                    :21 oy

Yamaç Tandırcıoğlu (Maltepe) ve Divanı       :19 oy

Ahmet Zübeyir Nursoy (Eyüp) ve Divanı        :15 oy

Ata Aydın (Bakırköy) ve Divanı                    : 6 oy

            Mustafa Avcı (Kartal) ve Divanı                    : 4 oy

 

14-12-201514-12-2015

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.