İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Etkinliğe İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Hasan Hüseyin Can, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdür Mustafa Öztürk ile vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte, Halk Eğitim Merkezlerinde katıldıkları kursları tamamlayanlara sertifikaları da verildi. Kurs katılımcıları sertifikalarını Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can'ın elinden aldı. Halk oyunları gösterisi ile devam eden programda 'Özel Yüreklerden Hayata Dokunuşlar' temalı serginin açılışı yapıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı ile İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can sergiyi gezdi. 7 Hazirana kadar her gün hayat boyu öğrenme temalı farklı etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor.

"Eğitimini yarıda bırakmış bütün insanlarımıza yeni eğitim seçenekleri sunmak istiyoruz"

Hayat Boyu Öğrenme Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın hayat boyu öğrenme anlayışını toplumun her kesimine tanıtmak istediğini belirterek Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye genelinde hayat boyu öğrenme anlayışını toplumun bütün katmanlarına, her yararlanıcısına çok yönlü olarak tanıtmak istediğini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, "Milli Eğitim Bakanlığımız da Türkiye genelinde hayat boyu öğrenme anlayışını toplumun bütün katmanlarına, her yararlanıcısına çok yönlü olarak tanıtmak istiyor. Bu çerçevede de hayat boyu öğrenmemizin bu 1-7 Haziran tarihleri arasındaki hayat boyu öğrenme etkinlikleri tanıtım faaliyetleri bu yönüyle çok önemli. Hep beraber istiyoruz ki aslında Milli Eğitim Bakanlığımızın bu sunduğu imkânı bütün vatandaşlarımıza 7'den 70'e her yaştaki insanımıza katkı sağlayabilecek olan bütün faaliyetlerimizi, kurslarımızı tanıtabilelim. Yaklaşık şu anda 3 bin 700 tane modülümüz var. Bütün vatandaşlarımıza çok farklı bölümlerde yararlanma imkânı sunuyoruz. Eğer yeni bir öğrenme ihtiyacı varsa, hangi alanda olursa olsun kendi boş zamanlarını doğru değerlendirme, ihtiyaç duyduğu bir alanda yeni bir çalışma imkânı edinme noktasında çok farklı seçenekler sunuyor onlara. Hem bir yandan eğer bir meslekle ilgili olarak bu mesleği daha iyi yapmakla ilgili bir beklentisi, bir talebi varsa o meslekle ilgili yeni deneyimler sunuyoruz kendisine veya yeni bir mesleği tamamen yeniden öğretmeye gayret ediyoruz. Bunun yanı sıra tabii ki hep beraber okuma yazma ve benzeri temel ihtiyaçlarla ilgili çalışmalarımızı da kesintisiz sürdürüyoruz. Eğitimini yarıda bırakmış bütün insanlarımıza yeni eğitim seçenekleri sunmak istiyoruz" dedi.

 

01-06-202301-06-202301-06-202301-06-202301-06-202301-06-202301-06-202301-06-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.