İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürmüz Sayın Levent Yazıcı Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 99. yılı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bugün istiklal ve istikbalimiz için milletçe verdiğimiz İstiklal Harbi'mizi zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyet'imizin 99. kuruluş yıl dönümüdür. Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm zorluklara rağmen zaferle taçlandırdığı bağımsızlık mücadelesinin en büyük eseridir. Cumhuriyetin temellerinde Türk milletinin onurlu duruşu, vatan sevgisi, egemenlik ve bağımsızlık iradesi yatmaktadır.

Bugün, büyük bir mücadele, emek, sabır, samimiyet ve fedakârlık neticesinde ilan ettiğimiz Cumhuriyet Bayramı coşkusunu, milletçe hep beraber paylaşıyoruz. Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyetimizin kurucularını, ülkemizin bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü uğrunda canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi, istiklal ve egemenliğimiz için her şeylerini ortaya koyan kahraman gazilerimizi, 99 yıl boyunca Türkiye Cumhuriyeti'nin yücelmesine katkı sağlamış herkesi derin minnetle yad ediyorum.

Çok zor şartlarda başlattığımız İstiklal Harbi'mizi, yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdık. Bugün karşılaştığımız sıkıntıları da inşallah eğitim hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız. Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. yaşına az bir zaman kala büyük sevincimiz, çocuklarımızla birlikte geleceğe, büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürüyoruz. Milletimizin en büyük eseri olan Cumhuriyet'imiz, geleceğimizin teminatı olan millî ve manevi değerlerimizle donatılmış, sorumluluk bilincine sahip evlatlarımıza emanettir. Bu inançla geleceğe ışık tutan eğitim felsefemizi; bilgiden beceriye, beceriden görgüye fırsat eşitliği anlayışıyla erken çocukluk eğitiminden mesleki eğitime tüm eğitim kademelerine taşıyacağız.

Ülkemizin kadim bir tarihi ve dünyada bu tarihiyle etkileşen bir yürüyüşü var. Milletimizin ortak eseri olan yönetim biçimi Cumhuriyet'imizi büyütmek, ülkemizin ve milletimizin güçlü yarınları için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Ancak bu sayede çocuklarımızın neşesi, ailenin sıhhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı daim olabilir.

Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 100. yılına, değişen dünya şartlarını dikkate alarak eğitim ve öğretim hedeflerimize ulaşmış olarak girmek müşterek gayemiz. Cumhuriyetin özünü ifade eden "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." anlayışı ile birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkararak geleceğe hep beraber yürüyeceğimize canı gönülden inanıyorum.

Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Kutlu olsun hepimize 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız!

 

                                                                                                                                                                                                                                 Levent YAZICI

                                                                                                                                                                                                                     İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.