İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde hazırlanan etkinlikler kapsamında 23 Nisan kutlamaları Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakılmasının ardından Atatürk Kültür Merkezi (AKM)'deki törenle devam etti.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Protokolün yer aldığı ön sıraların çocuklara ayrıldığı törene İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı katıldı.

 

Program saygı duruşu ve 'Öğretmen Orkestrası' eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı'nın açılış konuşmasının ardından Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer 'in 23 Nisan kutlama mesajı okundu.

 

"Hep birlikte bu bayram 'Sen Gülünce Bayram Olur' diyeceğiz"


İl Müdürümüz Levent Yazıcı konuşmasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm dünya çocuklarına armağan edildiğini hatırlattı ve şöyle devam etti: "Kurtuluş mücadelemizin baş komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin kuruluşunda ve açılışında görev yapmış olan tüm devlet adamlarımızın aziz hatıralarını yâd ediyorum. Çocuklarımızın bu bayram vesilesiyle içselleştirdikleri bağımsızlık anlayışına ve milli iradeye hayatları boyunca sahip çıkacaklarına milletimizi ve devletimizi çok daha iyi yerlere taşımak için çaba göstereceklerine yürekten inanıyoruz. Bu sabaha çocuklarımız, Ramazan Bayramı'nı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı birlikte yaşamanın heyecanıyla gülüşlerle, sevinçle uyandı. İki bayram sevincini yaşadığımız kutlu günün haftasında kalbimizin bir yarısı da deprem bölgesindeki çocuklarımızla birlikte. Deprem bölgesindeki çocuklarımıza mutlu anlar hediye etmeyi amaçlayan etkinliklerimizde hep beraber bu bayram 'Sen Gülünce Bayram Olur' diyeceğiz."

 

Deprem bölgesindeki çocuklara ithafen "Kalbimin Yarısı" halk oyunları gösterisi yapıldı


Törenin devamında Göğsü Kınalı Serçe Orkestra eşliğinde Masal Anlatımı yerini müzik dinletisine bıraktı. Başakşehir Süleyman Demirel İlkokulu, Beşiktaş Hasan Ali Yücel Ortaokulu, Kâğıthane Çeliktepe Ortaokulu, Sultangazi Şehit Ferdi Yurtseven Ortaokulu öğrencileri tarafından ortaya çıkarılan 'Kalbimin Yarısı' müzik dinletisi izleyiciye sunuldu. Program 'Sen Gülünce Bayram Olur'' isimli halk oyunları gösterisiyle son buldu.

24-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-2023

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.