İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE TRİKO SANAYİCİLERİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Türkiye Triko Sanayicileri Derneği (TRİSAD), İstanbul genelinde meslek kursları açılmasına yönelik bir protokole imza attı. Protokol, İstanbul'un 39 ilçesindeki Halk Eğitim Merkezlerinde "Hayat Boyu Öğrenen Mahalle Projesi" kapsamında gerçekleştirilecek ve kursiyerlere triko alanında beceri kazandırarak istihdam sağlayacak.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE TRİKO SANAYİCİLERİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İmza töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, projenin önemini şu sözlerle vurguladı: "Bu iş birliği, İstanbul'un her bir köşesinde vatandaşlarımıza meslek edindirme ve onları iş gücü piyasasına kazandırma imkânı sunmak için kritik öneme sahip. Eğitimdeki bu yenilikçi yaklaşım hem sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak hem de şehrimizin ekonomisine olumlu yönde katkı sağlayacak."

 

TRİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balkuv, kursların sektördeki kalifiye eleman açığını kapatmaya yardımcı olacağını belirterek, "Kursiyerlerimizi modern ve uygulamalı eğitim metotlarıyla donatacağız. Eğitimlerimizin sonunda, sektörümüzde değerli bir iş gücü olarak yer alacak bireyler yetiştirmiş olacağız," dedi.

 

Protokol, kursiyerlerin mesleki eğitimden geçirilmesi ve başarıyla tamamlayanların TRİSAD üyesi firmalarda istihdam edilmesi gibi önemli adımları içeriyor. Böylece meslek edindirme kursları hem bireylerin mesleki becerilerini geliştirecek hem de İstanbul'un triko sanayisinin büyümesine katkıda bulunacak.

 

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve TRİSAD, protokol kapsamında eğitim iş birliğinin yürütülmesi için belirlenen yükümlülükleri yerine getirmek üzere çalışmalarını başlattı. Bu iş birliği ile mesleki eğitimin İstanbul'daki yüzünü değiştirmeyi hedefliyorlar.

 

11-01-202411-01-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.