İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YERYÜZÜNDEN GÖKYÜZÜNE İSTANBUL BİLİM ŞENLİĞİ RAMİ KÜTÜPHANESİ'NDE GERÇEKLEŞTİ

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve diğer paydaş kurumlarımızla beraber Rami Kütüphanesi'nde "Yeryüzünden Gökyüzüne İstanbul Bilim Şenliği" düzenlendi.
YERYÜZÜNDEN GÖKYÜZÜNE İSTANBUL BİLİM ŞENLİĞİ RAMİ KÜTÜPHANESİ'NDE GERÇEKLEŞTİ

Yediden yetmişe, yirmi bin katılımcının ziyaret ettiği şenlik, "Disiplinler Arası Bilim", "Bilim Tarihi", "Astronomi Atölyeleri", "Bilim Söyleşileri" ve "Teleskop ile Gökyüzü Gözlem" gibi birbirinden farklı etkinliklerle misafirlerini ağırladı.

Astronomi atölyeleri özel gereksinimli çocuklarımızı da kapsayacak biçimde kurgulanırken, çocuklarımız Rami Kütüphanesi'nin bahçesinde belirlenen istasyonlarda güneş ve ay gözlemi yaptılar.

Şenlik kapsamında "Köklerden Göklere" temasıyla Türkiye Yüzyılı Milli Uzay Programına farkındalığı artırmak için gerçekleşen Astronomi Atölyesi, çocuklarımız ve gençlerimiz tarafından büyük ilgi gördü.

Yeryüzünden Gökyüzüne İstanbul Bilim Şenliği, gücünü köklerinden alan bir gelecek tasavvuru anlayışıyla; kültürel yaşamı destekleyen yapısı ve gelecek nesillere taşıdığı kadim kaynak ve bilgilerle Türkiye'nin ilk Biosphere Sürdürülebilir Müze Sertifikası'na sahip yapısı olan Rami Kütüphanesi'nde gerçekleşti.

Şenliği düzenleyen paydaşlar arasında İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ve Amatör Astronomi Topluluğu, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Enstitüsü, İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü Zooloji Koleksiyonu, Bahçeşehir Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, Bilim Türkiye, Ali Kuşçu Uzay Evi, Bilim Gaziosmanpaşa ve Uçurtma Müzesi yer aldı.

20-05-202420-05-202420-05-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.