İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Meslektaşlarım ve Değerli Velilerimiz,

Bizleri hedeflerimize, yeni bilgilere, deneyimlere ve öğrenmelere ulaştıracak her başlangıç önemlidir. Sizlerle tam zamanlı olarak tüm sınıf ve kademelerde yeniden başlamanın, yüz yüze eğitimle tekrar bir arada olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.  

Öncelikle büyük bir heyecanla başlayan 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ederim. İnanıyorum ki yeni döneme yüz yüze eğitimle, okulla başlamak hepimize iyi gelecek.

Eğitim, her şartta öncelikli bir yere sahip. Salgın sürecinde uyguladığımız uzaktan eğitim, tamamlayıcı özelliği ile eğitim alanında bir yer edindi. Her ne kadar öğrencilerimizle Eğitim Bilişim Ağı (EBA) başta olmak üzere dijital platformlarda bir araya gelsek de hepimiz yüz yüze eğitimi çok özledik. 

Güzel ülkemizin aydınlık yarınlarının inşası ancak hepimizin atacağı adımlarla gerçekleşebilecektir. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarının salgından en az düzeyde etkilenmeleri için Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulu ile eşgüdümlü çalışan Millî Eğitim Bakanlığımız yüz yüze eğitimin kesintiye uğramaması için tüm imkânlarını seferber etti. Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi doğrultusunda okullarımızda alınan tedbirlerle, muhtemel temas veya vaka durumunda izlenecek yolların takibi için Kovid-19 Salgın Yönetim Destek Merkezi kurdu. 

Hiç şüphesiz öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam etmeleri öğretmenlerimizin ve velilerimizin gayretleriyle doğrudan bağlantılı.  Zira okul sağlığı, alınan tedbirlerin yanı sıra hepimizin ortak hassasiyetiyle gelişecek. Bu anlayışla öğretmenlerimize, mesleki çalışma döneminde okullarda alınması gereken tedbirler, öğrencilerimizin sağlığının korunması ve süreçlerin çok dikkatli şekilde yürütülmesiyle ilgili Sağlık Bakanlığının önerileri doğrultusunda kapsamlı seminerler düzenlendi. Ayrıca öğrencilerimizin psikolojik sağlamlığını güçlendirmek ve onların okula uyumlarını desteklemek için eğitimler verildi.

Yüz yüze eğitim sürecinde öğrenme kayıplarının giderilmesi başta olmak üzere tüm süreçlerde öğretmenlerimizin büyük bir duyarlılıkla çalışmalarına hepimizin ihtiyacı var. Çocuklarımızın bilgi ve beceriyle donatılması sürecinde etkin birer rol model olan velilerimizin her zamanki gibi eğitim öğretim çalışmalarında ortaya koyacakları güçlü iş birliği sağlıklı bir okul ikliminin olmazsa olmazı. Ayrıca unutmamak gerekir ki çocuklarımızın okul dışında da öğrenme deneyimlerini destekleyici etkinliklerde bulunmaları onların sosyal ve bilişsel gelişimlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. İnanıyorum ki tüm paydaşlarla el ele vererek eğitimle ilgili süreçleri sağlıklı bir şekilde yürüteceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün bir eğitim ailesi olarak hepinize başarı dileklerimi sunuyorum. Eğitim ve öğretim süreçlerine vereceğiniz destek için şimdiden canı gönülden teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

 

Levent Yazıcı

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.