İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Verimlilik Haftası Etkinlikleri

25 Nisan-01 Mayıs 2016 tarihleri arasında Verimlilik Haftası etkinlikleri kapsamında, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması" düzenlenecektir.
Verimlilik Haftası Etkinlikleri

Yarışmaya "Verimlilik Temalı Fikir Yarışması" ve "Verimlilik  Temalı, Kısa Film  Yarışması" olmak üzere iki kategoride başvuru yapılabilir. Fikirler ve Filimler aşağıdaki konu başlıklarından en az birini içermelidir.

1-Eğitimde, Öğretimde Verimlilik ve Yenilik:Eğitim sisteminin verimliliğini artırmaya yönelik öneriler, projeler, fikirler, üretme, sorunları teşhis edip eğitim ve öğretimde yenilikçi çözümler geliştirme,

2-Zamanı Verimli kullanmak, Birlikte Çalışabilirlik: Eğitimde ve günlük hayatta geçirilen zamanın verimli kullanılmasına ve bunun öğrencilerde bir alışkanlık ve tutuma dönüştürülmesine yönelik çözümler geliştirme,

3-Bilişim teknolojileri ve internetin Verimlilik Amaçlı Kullanımı: Bilişim teknolojileri ve interneti eğitim aracı olarak bilinçli ve verimli  kullanma, ders çalışmanın verimliliğine etkilerini öğrenme, amacı bilgi toplumu yaratmak, eğitimde teknolojiyi yararlı kılmak olan FATİH projesi kapsamında eğitim kurumlarında öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulan teknolojik donanım ve imkanların eğitimde verimlilik düzeyinin artırılması amacıyla kullanımı,

4-Enerjinin Verimli Kullanımı, Çevre Bilinci Doğa sevgisi: Öğrenci gözüyle doğanın güzelliklerini ve doğa –insan ilişkisini sergileme, çevre bilinci yaratarak sağlıklı bir çevrede yaşama hakkını savunma, çevre koruma anlayışını harekete geçirme, enerjinin ve tüm kaynakların  etkin ve verimli kullanımına katkıda bulunma,

5-Günlük Yaşamda Engelli Ortamların İyileştirilmesi: Toplumun engellilik konusunda farkında lığını arttırma, engellilere yönelik tutum ve davranışları geliştirme, yaşamlarını kalaylaştıracak  ve toplumsal  yaşama katılmalarını sağlayacak önlemler alma,

6-Bilinçli Tüketici Olmak, İsrafın Önlenmesi, Tüketici Hakları: Bilinçli ve sürdürülebilir tüketicilik ile israftan kaçınma, tüketilenin çevre maliyetini düşünme , hak arama  yollarını  bilme,

"VERİMLİLİK TEMALI FİKİR YARIŞMASI" için;

- Yarışmaya bireysel olarak katılım sağlanacaktır.

-Her bir yarışmacı yalnızca 1 adet fikir / öneri ile katılabilir.

-Yarışmaya sunulan fikir yeni ve  özgün olmalı ve bu Şartnamenin 

‘’Yarışmanın Konusu ‘’ başlığı altında belirtilmiş olan konularla uyumlu olmalıdır.  

-Yazılı  metin , normal sayfa ( A4) boyutunda, bilgisayarda, 1.5 satır aralığıyla üç( 3) sayfayı  geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. 

-Yarışmacıların http://www.verimlilikhaftasi.gov.tr  adresindeki katılım formunu doldurup yazılı metin ile birlikte siteye yüklemeleri veya katılım formunu doldurup yazılı metin ile birlikte yarisma@verimlilikhaftasi.gov.tr  e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

"VERİMLİLİK TEMALI KISA FİLİM YARIŞMASI" için; 

-Yarışmaya bireysel olarak katılım sağlanacaktır.

-Her bir yarışmacı yalnızca 1 adet kısa film çalışması ile katılabilir.

-Yarışmaya katılacak kısa filmlerin süresi 5 dakikayı geçmemelidir.

-Yarışmaya sunulan kısa filimde işlenecek tema bu Şartnamenin 

‘’Yarışmanın konusu‘’ başlığı altında belirtilmiş  olan konularla uyumlu olmalıdır.

-Yarışmaya herhangi bir teknik formatta çekilmiş kısa filimler başvurabilir. Cep telefonu veya video kamera ile kaydedilecek filmlerin, gösterime uygun resim ve ses kalitesi taşıması gereklidir. Teknik kalitesi çok düşük olan filmler değerlendirme dışı bırakılacaktır. 

-Kurgulu kısa filmler ile   doğaçlama ile kaydedilmiş ( normal akışında gerçekleşen bir olayın çekimi filmlerin  kurgusu veya olay anlatımı  (senaryo veya olay gözlemi) özetlenerek  yazılacaktır.

-Yazılı metin, normal sayfa (A4) boyutunda, bilgisayarda, 1.5 satır aralığıyla üç(3) sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. 

-Yarışmacıların  http://www.verimlilikhaftasi.gov.tr  adresindeki katılım formunu doldurmaları; kısa film çalışmalarını  ve yazılı kurgu metnini http://www.verimlilikhaftasi.gov.tr  adresindeki katılım formunun içinde yer alan bulut bilişim erişim hizmetlerine ( örneğin; onedrive, google drive, dropbox vb.) ait link aracılığıyla veya bir adet CD’ye kaydederek katılım formu ile birlikte  posta aracılıyla göndermeleri gerekmektedir.

  27-01-201627-01-2016

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.