İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ GÜL, ESENLER MENDERES ORTAOKULUNUN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Valiliğimiz İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından Esenler ilçemizde inşa edilecek 32 derslikli, 960 öğrenci kapasiteli Menderes Ortaokulu'nun Temel Atma Töreni, Valimiz Sayın Davut Gül, İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür ve il protokolünün teşrifleriyle gerçekleştirildi.
VALİMİZ GÜL, ESENLER MENDERES ORTAOKULUNUN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Törende konuşan İl Müdürümüz Yentür, okulun yapım sürecinde emeği geçenlere teşekkür etti. İstanbul'daki eğitim alt yapısının güçlendirilmeye devam edildiğini belirten Yentür, "2021-2022 eğitim öğretim yılında başlayan yıkım ve yeniden yapım sürecimiz, bugün temelini atacağımız bu yeni bina ile taçlanacak. Yeni okulumuz, modern sınıfları, geniş ve fonksiyonel alanları ile öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim alabilmesi için tasarlanmıştır. İnanıyorum ki bu yenilikler, öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimine katkıda bulunacak, onları geleceğe daha iyi hazırlayacaktır." dedi.

"Türkiye Yüzyılı'nın sadece bir hayal değil, yakın ve somut bir gerçeklik"

Türkiye Yüzyılı hedeflerine kararlı adımlarla yürüdüklerini ifade eden Yentür, "Bakanlığımızın, kendi eğitim modelimizi var etme konusunda sahip olduğu tüm imkânlara ve kapasiteye güveniyoruz. Eğitim ailemiz, Türkiye Yüzyılı'nın sadece bir hayal değil, yakın ve somut bir gerçeklik olduğunun bilincinde ve bu büyük vizyonun gerektirdiği sorumlulukların tam anlamıyla farkındadır. Bu bilinç ve sorumlulukla, eğitimde milli ve yerli bir eğitim anlayışı benimseyerek, Türkiye'nin gelecek vizyonuna uygun, yenilikçi ve bütünleştirici bir eğitim modeli geliştirme çabamızı kararlılıkla sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

İl Müdürümüz Yentür, konuşmasına şöyle devam etti:

"Yeni okulumuzun, ilçemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor; inşası sürecinde emeği geçen herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Yeniden inşa edilen Menderes Ortaokulumuzun, eğitimdeki başarılarını daha da ileriye taşıyacağına ve öğrencilerimize aydınlık bir gelecek sunacağına yürekten inanıyorum."

Konuşmaların ardından  Valimiz Sayın Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve protokol üyelerinin butona basmasıyla okulun temeli atıldı.

20-03-202420-03-202420-03-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.