İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ DAVUT GÜL ÖĞRENCİLERLE TÜRKİYE YÜZYILI ORMANI'NINDA İLK FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURDU

26 Temmuz'da 21,6 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü Beykoz'da İstanbul Valimiz Sayın Davut Gül, İl Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Murat Mücahit Yentür  ile öğrencilerimiz, Türkiye Yüzyılı Ormanı"nında ilk fidanları toprakla buluşturdu.
VALİMİZ DAVUT GÜL ÖĞRENCİLERLE TÜRKİYE YÜZYILI ORMANI'NINDA İLK FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURDU

Anadolu Feneri Mahallesi Ormanlık Alanı'ndaki programa; Vali Yardımcımız Sayın Cengiz Karabulut, Orman Bölge Müdürü Sayın Celal Pir, Beykoz Kaymakamı Sayın Faik Oktay Sözer, Beykoz Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın, İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Murat Mücahit Yentür, il ve ilçe protokolü, il müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başlayan programda Valimiz Gül, Beykoz Belediye Başkanı Aydın ve Orman Bölge Müdürü Pir, birer konuşma gerçekleştirdi.

"İstanbul'umuzda 2023 yılında yanan ormanların tamamını ağaçlandırılmış olacağız"

Valimiz Gül, "Bugün, tarihi bir güne tanıklık ediyoruz. Türkiye Yüzyılı'nın ilk ormanını öğrencilerimizle birlikte dikmiş olacağız. Bu ormanlık alan, bu sene içerisinde maalesef yangın sonucu yanan bir alanımız. Orman teşkilatımız, her yıl yanan ormanları tamamlayarak milletimize ve devletimize kazandırıyor. Bu alan İstanbul'daki yanan ormanların yüzde 45'ini oluşturuyor. İstanbul'umuzda 2023 yılında yanan ormanların tamamını ağaçlandırmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Valimiz Gül, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "İstanbul'umuzda her okulumuzda öğrenci meclislerimizi kurduk. Her sınıfta 2 temsilcimiz var. Öğrencilerimiz, başta doğa ve ağaç sevgisi olmak üzere, sosyal bütün faaliyetlerin içerisinde olacak. Pandemi, bize aldığımız bir nefesin ne kadar kıymetli olduğunu öğretti. Dörtte üçü ormanlarla kaplı Beykoz gibi olan ilçelerimizi muhafaza etmemiz ve korumamız hepimizin birinci görevidir. Orman teşkilatımıza, her kademesinde görev alan öğretmenlerimize, idarecilerimize, öğrencilerimize, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dikimin hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Valimiz Davut Gül ve öğrencilerin, İstanbul Öğrenci Meclisleri Türkiye Yüzyılı Ormanı'nı ağaçlandırması ile program sona erdi.

 08-11-202308-11-202308-11-2023

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.