İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ DAVUT GÜL, İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE 'FİLİSTİN' KONULU RESİM SERGİSİNİ AÇTI

Valimiz Sayın Davut Gül'ün teşrifleriyle, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde görevli öğretmenlerin eserlerini içeren 'Filistin' konulu resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergi, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün sergi salonunda 26 Ocak'a kadar sanatseverleri ağırlayacak.
VALİMİZ DAVUT GÜL, İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE 'FİLİSTİN' KONULU RESİM SERGİSİNİ AÇTI

Valimiz Davut Gül, açılışta yaptığı konuşmada, "Değerli meslektaşlarımızın emekleriyle ortaya çıkan ve her biri kıymetli eserler içeren bu sergi, öğrencilerimizi ve hizmet verdiğimiz vatandaşlarımızı öğretmenlerimizin sanatıyla buluşturuyor" dedi ve serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Vali Gül, "Çocuklarımızı sadece sınavlara hazırlayan bir anlayıştan ziyade, öğrendikleri bilgileri hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir eğitim anlayışını benimsiyoruz" diyerek eğitimdeki temel hedefleri vurguladı.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür ise, konuşmasında eğitimin sadece bilgi aktarımı olmadığını, aynı zamanda vicdan ve merhamet eğitimi olduğunu belirtti. Yentür, "Eğitimin temel amacı, öğrencilerimizi sadece bilgiyle donatmak değil, aynı zamanda onlara adalet, merhamet ve vicdan gibi değerleri aşılamaktır. Bu değerlerle donatılmış bireyler, toplumun ve dünyanın karşı karşıya olduğu zorluklarla daha etkili bir şekilde mücadele edebilir" şeklinde konuştu. Müdür Yentür, eğitimin bu boyutunun özellikle günümüz dünyasında yaşanan insanlık sorunları karşısında daha da önem kazandığını vurgulayarak, bu tür sanatsal etkinliklerin öğrencilerin empati ve duyarlılık gelişimine katkıda bulunacağını belirtti.

Sergiye 26 Ocak'a kadar tüm sanatseverler davetli.

 

12-01-202412-01-202412-01-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.