İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"UMUDUM ÖĞRETMENİM" PROJESİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Umudum Öğretmenim" projesi kapsamında 26 Mayıs 2022 tarihinde Beykoz Sabancı Öğretmenevinde bir çalıştay gerçekleştirilecek.


Çalıştay ile; projenin sahadaki uygulamalarının uzman görüşleri ışığında değerlendirilerek projenin niteliğinin arttırılması amaçlandırılıyor.

 İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen bu projeyle, İstanbul'da örgün eğitim içerisinde bulunan ve anne veya babasını kaybetmiş öğrencilerin öğrenci mentörlüğü yöntemi ile desteklenerek akademik başarılarının artırılması ve okul devamsızlıklarının önüne geçilmesiyle beraber bu öğrencilerimizin eğitim-öğretim sistemine kazandırılması hedefleniyor.

Proje kapsamında çok yönlü gelişim sağlanarak öğrenciler dışında, akranlarının öğretmen, idareci ve veli farkındalıklarının da oluşturulması amaçlanıyor.

Ayrıca sosyal, ekonomik, kültürel ve akademik alanlarda çeşitli problemler yaşayan anne-baba kaybı yaşamış öğrencilerin; kendilerine ve çevrelerine olan güvenlerini artırmak, aileleri ve arkadaşlarıyla iyi ilişkiler geliştirebilmelerini sağlamak, sosyal-duygusal becerilerini artırmak, kariyer belirleme hususunda yol haritası oluşturmalarını sağlamak ve akademik performanslarını yükseltmek projenin amaçları arasında.

Bu amaçlar çerçevesinde gerçekleştirilecek çalıştayda; "Umut Öğretmenlik, Akademik Başarının Desteklenmesi, Okul Devamsızlıklarının Önlenmesi, Kayıp ve Yas Süreci, Kariyer Rehberliği, KVKK Kapsamında Verilerin Gizliliği, Destek Sonrasında İzleyici Rehberlik Çalışmaları" gibi konular ele alınacak.

Çalıştayda İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, 29 Mayıs Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesinden akademisyenler, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden uzmanlar, müfettişler, psikolojik danışman ve rehber öğretmenler, özel eğitim öğretmenleri katılımcı olarak yer alacak.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.