İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması

İstanbul Teknik Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz tarafından Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması düzenleniyor.
Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması

Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması küresel ölçekte nitelikli insan kaynaklarının yetiştirilmesine katkı sağlamak için gençlerin sanal gerçeklik teknolojileriyle araştırma ve geliştirme yapmalarını teşvik etmektedir. 

Proje yarışmasıyla gençlerin denizcilik, bilişim, elektrik-elektronik, sağlık, enerji, savunma, inşaat, coğrafi bilgi sistemleri, cihaz kurulumu, tamir, dekor, turizm, alışveriş, lojistik, pazarlama, sanat, müzeler, oyun, sinema, emlak vs. alanlarında katma değeri yüksek ürünler geliştirmeleri hedefleniyor.

Yarışma; bu alana ilişkin bilgi birikimini zenginleştirme, teknoloji farkındalığını artırma, eğitim ve yaygınlaştırma faaliyetlerini gerçekleştirme görevini üstlenme amacını taşıyor. Yarışmanın öne çıkan vurguları ise; girişimcilik, yeni teknolojiler ve üretken uygulamalar olacak.

Yarışma çerçevesinde bugün saat 14.00'te yapılacak tanıtım toplantısına İTÜ Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu, Türkiye Bilişim Derneği Genel Başkanı Sayın Rahmi Aktepe,  Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Başkanı Sayın Deniz İlkay Tiryakioğlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Serkan Gür, İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Hüseyin Toros, İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Gökhan İnce, AR/VR Eğitmeni Sayın Hakan Erkan katılacak. 

Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması 

Öğrencilerin ücretsiz katılabileceği serbest, açık, şartlı ve iki aşamalı olarak düzenlenmiş Sanal Gerçeklik Proje yarışmasıdır.

Yarışmacılar yapacakları başvuruyla ön elemeye tabi tutulacaktır. 
Nihai yarışmada yarışmacılar, hazırladıkları projeleri belirtilen tarihte video olarak ve daha sonra da çevrim içi katılacakları salon ortamında uzaktan sunacaklar.

Her okuldan sınırsız sayıda öğrenci katılabilecek. Yarışmada her öğrenci tek başına yarışacak ve takım çalışması olmayacak. Yarışmaya katılan öğrencilerin en az bir öğretmenin onayını almaları gerekiyor. Ayrıca yarışmaya başvuru yapan her öğrenci ve öğretmene "Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik" çevrimiçi videolu eğitim seti hediye edilecek.

Girişimcilik Yeni Teknolojiler Üretken Uygulamalar hedefiyle başlatılan yarışmada kazanan projeye 2.000, ikinci olan projeye 1.000 ve üçüncü projeye 500 TL ödül verilecek.

Başvurular 19 ile 30 Haziran tarihleri arasında okul web sitesi üzerinden alınacak.

Ayrıntılı bilgiye linkten erişebilirsiniz. http://itumtal.meb.k12.tr/icerikler/ulusal-artirilmis-gerceklik-proje-yarismasi_9727465.html


09-03-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.