İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TOBB PROJEKTÖR 2024" ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Genç Girişimciler Kurulu ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle gerçekleştirilen 'TOBB Projektör 2024' projesinin kazananları, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören ile belli oldu.


Liselerde girişimcilik kültürünün gelişmesini, araştıran ve üreten gençlere destek olunmasını amaçlayan projenin bu yıl üçüncüsü düzenlendi. 613 projenin başvurduğu yarışmada finalist 60 proje arasından dereceye giren öğrencilerimiz ödüllerini aldılar.

 

Gençlerin profesyonel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, inovasyon ve girişimciliğe olan ilgisini artırmak,  genç fikirlerin desteklenerek yeni bir girişime dönüşmesi ve ticarileşmesine destek sağlamak için hayata geçirilen projenin ödül töreni, TOBB İGGK İcra Komitesi Başkanı Hasan Bünül, İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Ömer Avcı, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Programda konuşan İl Müdür Yardımcımız Ömer Avcı,Geleceğin teknolojilerini bugünden yakalamanın önemine değindi. Avcı, "İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, diğer paydaşlarımızla beraber bu alanda çeşitli projeler ve iş birliklerini hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Genç Girişimciler Kurulu'na verdikleri bu anlamlı destekten dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.


"Türkiye'nin tüm alanlardaki yükselişi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz"

Avcı, konuşmasının devamında şunları aktardı:

"Bizler, Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği "Millî Teknoloji Hamlesi ve Dijital Dönüşüm" vizyonu ve "TEKNOFEST" gibi ufuk açıcı organizasyonlarla bilim ve teknolojiyi ulusal hedeflerimize entegre ederek, Türkiye'nin tüm alanlardaki yükselişi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. "Milli Teknoloji Hamlesi"nin girişimciliği artırmada kritik bir dönüşüme ön ayak olduğunu düşünüyoruz. Bugün ülkemizde savunma sanayinin güçlendirilmesi, tarımsal atılım, TEKNOFEST'ler, TOGG gibi teknolojik akıllı araçlar, bu hamlenin etki alanını genişletmekte ve altyapımızı güçlendirmektedir. Bu anlamda Türkiye'nin Millî Teknoloji Hamlesi'nin bilime ve teknolojiye meraklı bir neslin yetişmesinde gençlerimize büyük bir özgüven kapısı açmıştır."

"TOBB Projektör 2024" yarışmasında, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Airfarmbot takımı, aynı isimli projesi ile birinci olurken; İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Rabio takımı, 'Nozon' projesi ile ikinci oldu.

Özel Oğuzkaan Koleji Atakent Kampüsü'nden RKM takımı; 'Üretimdeki İstihdamı Parmağınla Yönet' projesi ile üçüncülük elde ederken, Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Zümrüdüanka takımının 'Fragman' projesi dördüncü oldu. Beşincilik ödülünü ise Kağıthane Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Zetech takımı 'Osteofix' projesi ile aldı.

Program ödüllerin takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

13-06-202413-06-202413-06-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.