İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ AKADEMİSİ OKUL TEMELLİ EĞİTİMLERLE DEVAM EDİYOR

Çocukların yeteneklerini keşfetme yolculuğunda onlara rehberlik edecek öğretmenlere, atölyelerin kurulumu ve etkin biçimde kullanılabilmesi konusunda pratik bilgiler sunmak amacıyla Tasarım Beceri Atölyeleri'nde öğretmenlerimize verilen uygulamalı atölye eğitimleri gerçekleştirmeye devam ediyor.
TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ AKADEMİSİ OKUL TEMELLİ EĞİTİMLERLE DEVAM EDİYOR

Bilim, sanat, spor, kültür, yaşam alanlarındaki atölye türlerini bir çatı kavram olarak ele alınmasını ifade eden Tasarım Beceri Atölyeleri Akademisi, çocukların yeteneklerini keşfetme yolculuğunda onlara rehberlik edecek öğretmenlere, atölyelerin kurulumu ve etkin biçimde kullanılabilmesi konusunda pratik bilgiler sunmaktadır.

Tasarım beceri atölyelerinin tanıtım, uygulama, izleme ve değerlendirme çalışmaları ilimizde 2018 yılından bu yana devam etmektedir. Tasarım beceri atölyeleri yalnızca öğrencilerin değil öğretmenlerin de mesleki gelişimlerini hedefleyen çok yönlü bir gelişim ve öğrenme dönüşümünü ifade etmektedir.

Tasarım Beceri Atölyeleri Akademisinin yeni eğitim öğretim döneminde okul temelli öğretmen eğitimleri başladı. Tasarım Beceri Atölyeleri Akademisi tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında iki dönem halinde eğitim alan öğretmenler, okul temelli eğitimlerde eğitmen olarak görev almaya  2022-2023 eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

Okulların var olan atölye türlerine göre belirlenen eğitmenleri ile okula özgü eğitim planlamaları yapılıyor. Ekim ayında başlayan eğitimlerde şimdiye kadar Bahçelievler, Maltepe, Avcılar ve Tuzla'da toplam 5 okulda, toplam 15 Tasarım Beceri Atölyeleri Akademisi eğitmeninin görev almasıyla 88 öğretmene eğitim verildi.

Eğitimlerde FeTeMM Atölyesinden Müzik Atölyesine, Drama ve Eleştirel Düşünce Atölyesinden Görsel Sanatlar Atölyesine, Yazılım Tasarım Atölyesinden Tabiat ve Hayvan Bakımı Atölyesine kadar okullarda bulunan farklı atölye türlerine yönelik ders kazanımlarıyla ilişkilendirilmiş uygulamalı etkinlikler yapılıyor.

Eğitimler, okulların başvurusu ve okula özgü planlamaların yapılması ile dönem boyunca gerçekleştirilmeye devam edecek. Okul temelli eğitim almak isteyen okullarımız http://meb.ai/Uk0i4iK bağlantısından başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.