İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Su Tasarrufu

İstanbul Teknik Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz su tasarrufuna dikkat çekmek için kısa film hazırladı.
Su Tasarrufu

İstanbul Teknik Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İTÜ MTAL) öğrencileri, su tasarrufuna dikkati çekmek için kısa film hazırladı. Dünya Su Günü kapsamındaİstanbul Teknik Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri su tasarrufu konusunda kısa film hazırladı.

Okul Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Hüseyin Toros, ekolojik sistemin sürdürülebilirliği ve güvenliği için suyun hayati öneme sahip olduğunu belirtti. Tarih boyunca medeniyetlerin gelişmesinde veya gerilemesinde suyun etkili olduğunu vurgulayan Toros "Su günümüzde de önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle öğrencilerimize suyun önemiyle ilgili farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz de dikkat çekmek için evlerinde su tasarrufu ile ilgili kısa film çektiler. Bu filmi sosyal platformlara yükleyerek suyun tasarrufuna dikkat çekecekler. Öğrencilerimizin bu tarz farkındalık projeleri yapmaları çok önemli." ifadelerini kullandı.

 

24-03-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.