İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STRATEJİK PLANLAMA EĞİTİMLERİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ARGE Stratejik Planlama Birimi, 25-29 Eylül 2023 tarihlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Stratejik Plan Koordinatörlerini bir araya getirdi. Müdürlüğümüz İstanbul Salonu'nda gerçekleştirilen "Stratejik Planlama Kursu"nda, 39 ilçeden gelen koordinatörlere beş gün boyunca otuz saat süreyle eğitim verildi.
STRATEJİK PLANLAMA EĞİTİMLERİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Kursun açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. M. Mücahit Yentür gerçekleştirdi. Yentür, stratejik planlamanın eğitim sistemi için kritik bir öneme sahip olduğunu belirterek "Günümüzde değişen eğitim ihtiyaçlarına ve dinamiklere hızla uyum sağlamamız gerekiyor. Bu nedenle belirlediğimiz stratejik hedeflere ulaşmak için sistematik bir yaklaşım sergilememiz şart. Stratejik planlama, bu yaklaşımın temel taşıdır." dedi. Müdür Yentür, stratejik planlamanın sadece bir belge oluşturmak olmadığını, aynı zamanda bir vizyon ve misyon belirleme süreci olduğunu vurgulayarak, "Eğitimde hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacak yolda atacağımız adımları belirlerken, tüm paydaşlarımızın katkı ve görüşlerini alıyoruz. Bu kurs, ilçelerimizin bu sürece daha aktif katılımını sağlamak adına büyük bir adımdır." şeklinde konuştu.

 

Strateji Geliştirme Şubesi'nden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aydın ise, "Stratejik Plan Ekibimizin özverili çalışmalarıyla, koordinatörlere kapsamlı bir eğitim programı sunuldu. Bu tür eğitimlerin, ilçelerimizin stratejik planlama kapasitelerini güçlendireceğine inanıyoruz." dedi.

 

Eğitimlerin ardından gerçekleştirilen sınavla kurs başarıyla tamamlandı. Eğitim sürecinde emeği geçen tüm ekibi tebrik eden Aydın, "Bu tür eğitimlerin sürekliliğini sağlayarak, İstanbul'da eğitimin kalitesini daha da yükselteceğiz" dedi. Kursun sonunda katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

 

29-09-202329-09-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.