İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sabahattin Ali Edebiyat Okulu”Projesi Protokolü imzalandı.

19 Mart 2015 tarihinde, Yapı Kredi Yayınları ile ´Yazarlar Okullarda´ Projesine bağlı olarak  “Sabahattin Ali Edebiyat Okulu” Projesi Protokolü imzalandı.
“Sabahattin Ali Edebiyat Okulu”Projesi  Protokolü imzalandı.

 

Proje İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdürü TÜLAY GÜNGEN, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Satış ve Pazarlama Müdürü ÖZGÜR AKIN, Müdürlüğümüz Arge birimi üyesi Hasibe  ALCAN katıldı.                            

19 Mart 2015 tarihinde, Yapı Kredi Yayınları ile ´Yazarlar Okullarda´ Projesine bağlı olarak  “Sabahattin Ali Edebiyat Okulu” Projesi Protokolü imzalandı. İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız  “Edebiyat, okuldur!” diyerek ´Yazarlar Okullarda´ Projesi ile ilgili okuma kültürünün paydaşlarının her geçen gün artmasından ve bu konuda işbirliği yapmaktan memnun olduklarını belirttiler.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdürü Tülay GÜNGEN, okuma kültürünün yaygınlaştırılması için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile  ortak hareket etmekten çok memnun olduklarını ve başka projelerde de birlikte hareket etmek istediklerini belirtti.

Türkçenin en önemli yazarlarından olan Sabahattin Ali adına bir edebiyat okulu kurmak Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli yazarlardan biri olan Sabahattin Ali’nin edebiyatçı, sanatçı ve aydın kimliğiyle öğretmen kimliğini bir araya getirerek gençleri edebiyatın farklı alanlarıyla daha yakından tanıştırmak  amacıyla her eğitim öğretim döneminde 2 öğrenci ve 2 öğretmen grubuna 6 haftalık eğitimler verilecek olan projede Behçet Çelik (yazar-eleştirmen), Sevengül Sönmez (Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi) vb birçok yazar ve akademisyen görev alacak.

Eğitimler sonrasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte bir çalıştay düzenlenerek  eğitime katılan öğrencilere ve öğretmenlere katılım belgesi verilecektir.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.