İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi

Millî takıma seçilen Pendik Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Ebubekir Gür, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.
Pendik Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce Anadolu imam hatip liselerinde uygulanan temel İslam bilimlerinin yanı sıra farklı alanlarda eğitimlerin zenginleştirilmesini sağlayan program çeşitliliğiyle güreş, atletizm, oryantiring gibi dallarda zirveleri zorlayan şampiyon sporcu öğrenciler yetişiyor.

Spor Programı Uygulayan İmam Hatip Okulları

21. yüzyıl becerileri bağlamında öğrencilerin ilgi, kabiliyet ve kariyer hedeflerine göre farklı özel proje ve program uygulayan okullar belirlendi. Bu çerçevede spor programı uygulayan imam hatip okulu öğrencilerimiz bireysel ya da takım sporlarında eğitim alarak kariyer hedeflerine yürüyen sporcular olarak yetişiyorlar. Hiç kuşkusuz bunda eğitim ve öğretim süreçlerinde her öğrencinin kendine özgü kabiliyeti ve öğrenme stili vardır anlayışı ile hareket edilmesinin payı oldukça yüksek.

Bu kapsamda, spor programı uygulayan Pendik Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Ebubekir Gür, güreşte 38 kiloda U15 Küçük Yıldızlar Grekoromen müsabakalarında Türkiye şampiyonu oldu. Millî takıma seçilen şampiyon sporcumuz, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif Yılmaz,  konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 2016'dan itibaren imam hatip okullarında program çeşitliliğine gidildiğini hatırlatarak, Anadolu imam hatip liselerinde, 21. yüzyıl becerileri bağlamında öğrencilerin ilgi, kabiliyet ve kariyer hedeflerine göre farklı özel proje ve program uygulayan okullar belirlediklerini söyledi.

Millî Takımlara Sporcu Yetiştiriyoruz

Spor programı uygulayan imam hatip okulu öğrencilerinin, temel İslam bilimleri alanında da eğitim aldıklarını dile getiren Yılmaz, bu okullarda bireysel ya da takım sporlarında eğitim alarak kariyer hedeflerine yürüyen sporcu gençleri yetiştirdiklerini söyledi.

Yılmaz, "Bu okullarımızda yaptığımız çalışmalarımızın meyvelerini almaya başladık. Bu okullarımızdan milli takımlara sporcu veriyoruz artık. Farklı program uygulayan diğer imam hatip okullarımız da büyük başarılar gösteriyor. Bu vesileyle başarı gösteren bütün öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyor, emeği geçen öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Eğitim ve ÖğretimdeSürdürülebilirKalite

Anadolu imam hatip okullarında uygulanan program çeşitliliğinin önemli olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı spor alanında farklı yeteneklere sahip aynı zamanda 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda kültürel değerleri benimsemiş başarılı sporcularımızla gurur duyduğunu ifade etti.

Geleceğimizinteminatıgençlerimizin beden,  zihin ve duygu bakımından dengeli? ve sağlıklı birşekildegelişme fırsatlarına dikkat çeken Yazıcı "Spor programı uygulayan Anadolu imam hatip okullarımız eğitim ve öğretimdesürdürülebilirbirkalite yakalayarak ulusal ve uluslararası düzeyde söz sahibi olabilecek sporcular yetiştirmeyi hedefliyor. Bu okullarımızın temel hedeflerini gerçekleştirmeleri aynı zamanda Türk eğitim sisteminin kapasitesinin arttırdığının göstergesi. Öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanı sıra geleneksel sporlardan modern sporlara kadar tüm dallarda sporu sevdirmek, ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda onları yetiştirmek temel hedefimiz.  Yetenek sınavıyla öğrenci alan Pendik Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Ebubekir Gür'ü bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.