İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OTOCENTER MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile OTOCENTER arasında mesleki eğitim odaklı iş birliği protokolü imzalandı.
OTOCENTER MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile S.S. Karataşıt Vasıtaları ve Yedek Parçaları Alım Satımı ile Uğraşanlar Site İşletme Kooperatifi (OTOCENTER) arasında mesleki eğitim odaklı iş birliği protokolü imzalandı.

Sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün oluşturulmasını hedefleyen protokol, bilişim teknolojileri, muhasebe ve finansman ile pazarlama ve perakende alanlarında nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla yapılacak olan mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerini kapsıyor.

Yenilikleri ön gören protokolün amacı,  mesleki ve teknik eğitim lisesinin ve öğrencilerinin eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün en iyi şekilde yetiştirilmesidir.

Mesleki Eğitim İşbirliği Projesi kapsamında hazırlanan protokolü  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Bağcılar Kaymakamı Sayın Mustafa Eldivan,  OTOCENTER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Karayılan imzaladı.

İnsan yetiştirme ve Türkiye'deki mesleki eğitim kalitesine katkıda bulunma hedeflerinin en güzel, verimli ürünlerinden biri olan protokole göre, alan/dal öğretmenlerine, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa belirlenecek takvim ve programa göre, atölye/laboratuvarlarda hizmet içi eğitimi/iş başı eğitimi düzenlenecek. Verilecek eğitimler sırasında usta ve mühendisler, bilgi birikim ve tecrübelerini kursiyerlere aktaracak.   

Alan öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitim almaları ve staj yapmaları sağlanacak. Alan öğrencilerinin işletmelerde yapacakları beceri eğitimi/staj uygulamalarını, OTOCENTER kapsamındaki işletmelerinde ya da atölye/laboratuvarlarında yapmalarına yönelik gerekli iş ve işlemler yapılacak.

Ortak çalışmaların gerçekleştirileceği iş birliği ile öğrencilerin eğitimlerini daha nitelikli kılacak kurslar açılacak, mezun öğrencilerin istihdamına destek sağlanacak. Bu çerçevede, mesleki ve teknik eğitime yönelik etkinlikler (kariyer günü, rehberlik, yarışma, gezi vb.) ve farkındalık faaliyetlerin düzenlenecek.

 

27-07-202127-07-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.