İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ BULUŞMALARI"NIN BEŞİNCİSİ, BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün başkanlığında gerçekleşen "Okul ve Kurum Müdürleri Buluşmaları"nın beşincisi, Beyoğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nde yapıldı.


Okul yöneticileri buluşmaları kapsamında Beyoğlu ilçesini ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, öğretmen ve okul yöneticileri ile bir araya geldi. 

Sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleşen buluşmada konuşan Yentür, öğretmenlik mesleğinin bilgi ve ahlak gelişimi boyutunda oynadığı rollerin önemine değindi. Yentür, "Sokrates, 'Herkes kendi evinin önünü süpürürse sokaklar tertemiz olur' diyor. Biz de şuna inanıyoruz ki tüm öğretmenlerimiz kendi sorumluluk alanlarında göstereceği gayret ve çabanın sonucunda dünya şimdikinden çok da iyi ve güzel bir yer olacaktır. Toplumu değiştirecek, dönüştürecek iyi hale getirecek kadro, eğitim camiamızın gözbebekleri olan öğretmenlerimizin tedrisatında geçecek kadrodur." ifadelerini kullandı.

Küçük adımların, büyük sonuçlara ulaştıran ilk aşama olduğunun altını çizen Müdürümüz Yentür, "Her kim bir iyiliğe vesile olursa o iyiliği yapmış gibi hayır kazanır. İnancımızda sadaka-i cariye, diye bir kavram vardır. Öldükten sonra da yaptığınız hayırlı hizmetlerin size sevap kazandırdığı şeylerdir bunlar. Bunlar arasında bulunan, hayırlı bir evlat yetiştirme sorumluluğu belki de hepimizin en önemli önceliklerinden olmalıdır. Bizler, kendi evlatlarımız gibi bizlere emanet edilen öğrencilerimizi de ahlaklı, merhametli ve bilgi ile donatılmış şekilde yetiştirmek için çaba göstermeli ve bu hayra ortak olmalıyız." şeklinde konuştu.

Okulların toplumsal ve kültürel değişimlere olan etkisine değinen Yentür, "Okullar sadece sınavlara öğrenci hazırlayan ve kademeler arası bir geçiş basamağı olarak nitelendirilebilecek birer mekanizma değildir. Okul; sosyal, kültürel, akademik ve birçok yönden donatılmış insanları yarınlara hazırlayan değişim ve dönüşüm merkezidir." dedi.

"İyi öğretmen anlatır, usta öğretmen gösterir, üstat öğretmen ise ilham olur." ifadelerini kullanan Müdürümüz Yentür, öğretmenlerin rol model olarak öğrenciler üzerinde etkin olduklarını vurguladı.

Müdürümüz Yentür, çocukların gözlerinde birer kahraman olan öğretmenlerin, küçük dokunuşlarla bile onların hayatlarında çok büyük etkiler bırakacağının üzerinde durdu. Yentür, "Sizler çocukların anlam dünyasını yapılandıran mimarlarsınız. Verdiğiniz emeklerin sonucuna kısa sürede ulaşamayabilirsiniz ama sabırla çocuklarımızda meydana gelecek değişimleri göreceksiniz." diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, programın ilerleyen bölümlerinde öğretmenler ve kurum müdürlerinden gelen görüş, öneri ve değerlendirmeleri dikkatle dinledi. Daha sonra katılımcılar, eğitim alanındaki tecrübelerini ve geleceğe dair görüşlerini paylaşma imkânı buldukları toplantı için teşekkürlerini sundu. Program fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

29-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.