İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ BULUŞMALARI" ÇATALCA VE SİLİVRİ İLÇELERİNDE GERÇEKLEŞTİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün başkanlığında gerçekleşen "Okul ve Kurum Müdürleri Buluşmaları" Çatalca ve Silivri ilçe millî eğitim müdürlüklerinde yapıldı.


Eğitim yöneticileriyle fikir alışverişinde bulunan Yentür, bölgelerin ve İstanbul'un eğitim gelişmeleri hakkında yapılan değerlendirmeleri dinledi.

 

"Eğitim, toplumun geleceğini şekillendiren en temel unsurdur"

 

Eğitimin, gelişen ve değişen dünyanın istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olması gerektiğine vurgu yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, "Eğitim; toplumun geleceğini şekillendiren en temel unsurdur. Bu buluşmalar, eğitimdeki yenilikleri paylaşmak, sorunları çözmek ve yeni fikirler üretmek adına bizlere büyük bir olanak sunuyor. Çatalca'daki ve Silivri'deki  okullarımızın başarısını artıracak tüm etkinlikleri ve projeleri desteklemeye hazırız." dedi.

 

Müdürümüz Yentür, toplantıda "Geleceğin Yazarları Projesi", "Okul Portfolyoları"'nın önemi üzerine konuştu. Bu projelerin, İstanbul'daki eğitim sistemini daha da geliştirmek ve öğrencilere daha iyi fırsatlar sunmak adına hayata geçirildiğini belirtti. "Geleceğin Yazarları Projesi" ile öğrencilerin edebi yeteneklerini geliştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Yentür, "Ülkemizin millî, manevi, kültürel ve evrensel değerlerin dil aracılığıyla aktarımını sağlamak için çaba saf ediyoruz. Çocuklarımızın kelimelerle kurduğu ünsiyetin, hayatlarının bütününde onlara çok önemli kapılar açacağını biliyoruz. Çünkü okumak ve yazmak; zihni ve kalbi yumuşatır ve zekâyı kibarlaştırır." şeklinde konuştu.

 

"Okul Portfolyoları" uygulaması ile okulların akademik başarılarını, projelerini ve etkinliklerini bir araya getirerek bütüncül bir süreç değerlendirmesi imkânı bulacaklarını belirten Yentür, bu projenin okulların performans değerlendirmelerinde hangi alanda yeterli olduklarını, hangi alanda yetersiz kaldıklarına dair önemli bir çıktı sağlayacağını belirtti.

 

"Öğretmenler ve okul yöneticileri, eğitimdeki en önemli aktörlerdir"

 

Okul müdürlüğünün eğitim içerisindeki rolüne ve önemine de değinen Yentür, okul müdürlerinin eğitimdeki liderlik rollerinin ve öğrenciler üzerindeki etkilerinin altını çizdi. Yentür, "Öğretmenler ve okul yöneticileri, eğitimdeki en önemli aktörlerdir. Onların rehberliği, öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerinde büyük bir rol oynar" dedi.

 

Toplantıda, Çatalca ve Silivri bölgesindeki okulların mevcut durumları, başarıları ve karşılaşılan zorluklar masaya yatırıldı. Ayrıca, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, okulların fiziksel koşullarının iyileştirilmesi ve öğrenci başarısının artırılması gibi konular da ele alındı.

 

İstanbul genelinde eğitim yöneticilerinin bir araya gelerek, eğitimdeki gelişmeler ve değişimler hakkında fikir paylaşımlarının yapıldığı bir toplantı olan 'Okul ve Kurum Müdürleri Buluşmaları', eğitimde kalitenin artırılması ve öğrenci başarısının sürekli olarak geliştirilmesi amacıyla düzenleniyor.

22-11-202322-11-202322-11-202322-11-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.