İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERE LİSANÜSTÜ EĞİTİMDE KOLAYLIK SAĞLAYAN İŞ BİRLİKLERİ DEVAM EDİYOR

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Yıldız Teknik Üniversitesi arasında "Öğretmenlerin Mesleki Gelişiminde Üniversite İş Birlikleri Protokolü" imzalandı.
ÖĞRETMENLERE LİSANÜSTÜ EĞİTİMDE KOLAYLIK SAĞLAYAN İŞ BİRLİKLERİ DEVAM EDİYOR

İş birliği protokolüyle mevcut olan tezli tezsiz yüksek lisans,  doktora ve uzaktan yüksek lisans programlarında  öğretmenlerimiz için kolaylaştırıcı birçok unsur devreye girecek.

İki kurum arasında gerçekleşen iş birliği protokolü Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı tarafından imzalandı.

 

"Öğretmenlerin çok yönlü gelişimine katkı"

Öğretmenlerin Mesleki Gelişiminde Üniversite İş birliği Protokolüne ilişkin açıklamada bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, "Millî Eğitim Bakanlığımız, Sayın Bakanımızın öncülüğünde mesleki eğitimle beraber öğretmenlerin çok yönlü gelişimine katkı sağlayacak bir süreç başlattı. Yaklaşık 60 yıldır millî eğitim camiasının özlemi olan  Öğretmenlik Meslek Kanunu yürürlüğe girdi. Bu bağlamda öğretmenlerimizin kariyer basamakları içerisindeki yükselmelerini ve gelişimini de destekleyecek bir sistem kuruldu. Öğretmenlerimizin yüksek katılımıyla 19 Kasım'da ilk  yazılı sınavı gerçekleşti. Bu süreç özellikle lisansüstü eğitim gören öğretmenlerimiz için de kendi gelişimlerini destekleyen bir boyuta ulaştı. Bu anlamda üniversitelerimizin iş birliği de bizler için çok kritik bir öneme kavuşmuş oldu." ifadelerini kullandı.

 

"Öğretmenlik sadece bir kariyer mesleği değil, bir tutku ve aşk mesleği"

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ise konuşmasında şunlara yer verdi: "Yıldız Teknik Üniversitesi olarak ben de bugünü çok anlamlı buluyorum. Türkiye'nin en iyi eğitim fakültelerinden birine sahibiz. Öğretmenlik mesleğine olan katkımız bu açıdan çok önemli. Biz bunu arttırarak devam ettirme amacındayız. Öğretmenlik mesleği aslında sadece bir kariyer mesleği değil, bir tutku ve aşk mesleği. Kesinlikle bu tutku ve aşkı da işin içerisine dahil edecek bir modelin, iş birliğinin kurulması lazım. Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum bu mesleği tutku ve aşk mesleği haline getirdiği için. Yıldız Teknik Üniversitesi olarak da böyle ulvi bir işin içerisinde bulunmaktan çok mutluyuz. Heyecanlıyız. İş birliğimiz hayırlı olsun.

22-11-202222-11-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.