İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ DİJİTAL EKOSİSTEMİ PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ulusal kurumsal kapasiteyi yenilikçi ve dijital teknolojilerle güçlendirmek amacıyla hazırlanan Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi Projesi Açılış Töreni Ankara'da gerçekleştirildi.
ÖĞRETMEN EĞİTİMİ DİJİTAL EKOSİSTEMİ PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ulusal kurumsal kapasiteyi yenilikçi ve dijital teknolojilerle güçlendirmek amacıyla hazırlanan Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi Projesi Açılış Töreni; Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, genel müdürler, pilot olan sekiz il müdürü ve paydaşların katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

 

Projeyle mevcut dijital eğitim ve öğretim ekosisteminin kalitesini artırmak ve öğretmenlerin iş gücü piyasasının gereksinimlerini karşılama kapasitelerini geliştirerek tüm çocuklara daha iyi hizmet vermelerini sağlamak amaçlanıyor. Ayrıca değişimin ön saflarında yer alan öğretmenlerin bu değişikliklere cevap verebilmeleri için dijital becerilerinin geliştirilmesi de, odağında eğitim sistemlerinin yer aldığı projenin amaçları arasında yer alıyor.

 

Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi Projesi; dijital öğretmen eğitimi platformunun geliştirilmesi, örnek dijital öğrenme içerikleri ve öğretim araçlarının geliştirilmesi, dijital öğretmen öğrenme izleme sisteminin geliştirilmesi, dijital öğretmen eğitim modüllerinin geliştirilmesi, öğretmen öğrenme laboratuvarlarının kurulması süreçlerini içeriyor.


03-05-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.