İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN VE ÖĞRETMENLERİMİZİN ELLERİNE EMEKLERİNE SAĞLIK

Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek hizmetleri bölümü öğrencileri ve öğretmenleri Gaziosmanpaşa Hükûmet Konağının öğle yemeklerini yapıyor.
ÖĞRENCİLERİMİZİN VE ÖĞRETMENLERİMİZİN ELLERİNE EMEKLERİNE SAĞLIK

Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek içecek hizmetleri bölümü öğrencileri ve öğretmenleri Gaziosmanpaşa Hükûmet Konağının öğle yemeklerini yapıyor.  Konağın birinci katına okul adına açılan işletmede öğrenciler mutlu öğretmenler mutlu, Hükûmet Konağında çalışan burada yemek yiyen memurlar daha mutlu.

İyi ki Yemeklerimizi Öğrencilerimiz Yapıyor

Mesleki ve teknik eğitim alanında önemli ve sürdürülebilir adımlar atıldığını belirten Gaziosmanpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı Küçükköy Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinin bu doğrultuda öğrencilerin iş hayatıyla ilgili deneyimlerini artırdığını kaydetti. Uzantı "İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle hayata geçirdiğimiz uygulama için öncelikle İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'ya ve Gaziosmanpaşa Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu'na teşekkür ediyorum. Biz bu proje başlamadan önce 'acaba'larla doluyduk. Nasıl olacağını kestiremiyorduk. Fakat şimdi 'iyi ki'lerle doluyuz. Yemeklerimizin çok lezzetli olduğu konusunda çok iddialıyız. İyi ki yemeklerimizi öğrencilerimiz yapıyor. Onlar hem eğitim görüp pratik yapıyorlar hem de biz çok lezzetli sağlıklı, temiz yemekler yiyoruz. Bir taşla iki kuş. Bu işletme hem göze hem midemize hitap ediyor. Tüm misafirlerimizi davet ediyoruz. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ellerine emeklerine sağlık." ifadelerini kullandı.

Mesleki Eğitim ve Deneyim

Okul Müdürümüz Gülfem Yelenlibağ öğrencilerin mesleki deneyimlerini artıran uygulama hakkında şunları söyledi: " İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzden okulumuza böyle bir talep geldi. Biz de bu doğrultuda nerelerde böyle bir projeyi değerlendirebiliriz diye düşündük, çalışmalara başladık. İlçemizde yeni açılan Gaziosmanpaşa Hükûmet Konağının yemeklerini yapmaya talip olduk. Gaziosmanpaşa Kaymakamlığımız ile birlikte mayıs ayında bir protokol imzaladık. Küçükköy Mesleki Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi yiyecek içecek hizmetleri alanında 11. sınıf öğrencileri staj görmekteler. Öğrencilerimizin burada sunduğu hizmetler yaz stajı yerine geçti ve bunun karşılığında belli bir miktar ücret aldılar. Yiyecek içecek hizmetleri bölümündeki öğretmenleriyle birlikte öğrencilerimiz mutfağa giriyor. Öğretmenlerine yardım ediyorlar. Öğrencilerimiz burada staj görebilmek için bir yarış hâlindeler. Üreten okul olarak biz ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Bu kurduğumuz işletme ile hem öğrencilerimiz deneyim sahibi oluyorlar hem de Hükûmet Konağı'nda çalışan memurlar temiz sağlıklı yiyecekler yiyorlar. Mutfağımızdaki sebzeden yağa her şey en doğalından."

Okulun üretimlerinden dolayı ilgi gördüğünü belirten Yelenlibağ "Aileler okulumuzun böyle atılımlar yapmasından çok memnun. Çocuklarının öğrenerek bizzat işin mutfağında aktif rol alarak okul okuduklarını gördüğü için bizim okulumuza kayıt yaptırmak için yarış hâlindeydiler. LGS sınavından sonra okula ziyarete gelen velilerimiz oldu. Bize diyorlar ki 'Okulunuz maske yapmış, okulunuzda maske üretimi yapıp yurtdışına ihraç etmişsiniz, buradaki öğrenciler çok mutluymuş...' Hakikaten bunları duymak bir öğretmenin en büyük gurur kaynaklarından. Tabii öğrencilerimin gözündeki heyecanı, isteği, mutluluğu görmek en güzel duygu. Öğrencilerimiz liseye girecek yakınlara mutlaka bizim okulumuza gelmelisiniz diyorlar. Biz meslek liselerine olan ön yargıları yıktık." şeklinde konuştu.

Unutulamayacak Bir Deneyim ve Mutluluk

Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencimiz Elif İlkin Boz "Bölümümüzün gerekliliği olarak bir işletmede staj görmemiz gerekiyordu. Öğretmenlerimiz bize Hükûmet Konağının yemeklerini yapabileceğimizden bahsetti ve bu beni çok heyecanlandırdı. Okulumla birlikte böyle bir projede yer aldığım için çok mutluyum. Hayatım boyunca unutamayacağım bu deneyim için okuluma çok teşekkür ediyorum."  dedi.

Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencimiz Kübra Erdoğan ise "Bu projede olduğum için çok heyecanlıyım. Her gün mutlulukla geliyorum. Okuluma, devletimize, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu yaşta devletimize verdiğimiz hizmetten dolayı çok gururluyum. Bu proje hepimiz için çok büyük bir kazanç." ifadelerini kullandı. 

 

05-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-202105-10-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.