İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE "İSTANBUL BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI" DÜZENLENDİ

"İstanbul Bilim ve Sanat Merkezleri Geliştirme Çalıştayı" İl Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, akademisyenler, BİLSEM yöneticileri ve öğretmenlerimizin katılımıyla Zeytinburnu Şehitler Bilim ve Sanat Merkezi'nde beş oturumda gerçekleşti.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Çalıştayda konuşan İl Müdürümüz Yentür, "İlimizde bulunan Bilim ve Sanat Merkezlerindeki eğitim-öğretim etkinliklerinin daha verimli ve etkili hale getirilmesi adına planlanan bu çalıştayın çok önemli katkılar sunacağına olan inancım tam. Zihinsel yetenekleri bakımından akranlarından daha yüksek düzeyde performans gösterdiği konunun uzmanları tarafından belirlenmiş olan öğrencilerimiz, kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda farklılaştırılmış programlara gereksinim duymaktadır. Bu ihtiyacı karşılamaya yönelik kurulan BİLSEM kurumlarımız, ülkemizin tamamına yayılarak önemli bir rol üstlenmektedir" ifadelerini kullandı.

BİLSEM kurumlarının önemine değinen İl Müdürümüz Yentür,  "Bu çalıştaylar sayesinde, Bilim ve Sanat Merkezlerimizde yürütülen eğitim faaliyetleri, eğitim faaliyetlerini yürüten öğretmenlerimizin yetkinlikleri, merkezlerimizdeki donanım ve çevre faktörlerindeki eksikliklerin tespitine yönelik birçok değişkeni irdeleme fırsatı bulacağız" şeklinde konuştu.

"Üstün yeteneklilerin tanılanması ve uygun bir eğitim programıyla gelişimlerinin desteklenmesi önemli"

Özel eğitim kurumlarının üzerinde önemle durulması gereken kurumlar olduğunu dile getiren Yentür, "Üstün yetenekli öğrenciler, uygun eğitim aldıklarında çok önemli işlere imza atabilecek bireylerdir. Ancak uygun eğitim alamadıklarında, kendini gerçekleştirememenin yarattığı olumsuzluklar yaşamaktadır. Bu nedenle üstün yeteneklilerin tanılanması ve uygun bir eğitim programıyla gelişimlerinin desteklenmesi önemlidir" dedi.

Çalıştay, Öğretmenlerin nitelikli proje danışmanlığı ve öğrenci rehberliği (liderliği), özel yeteneklilerle sosyal faaliyetler, BEP ve zenginleştirme örnek yazım yöntemleri, bilsem yöneticilerinin akademik gelişimi ve özel Yetenek (müzik ve resim) alanlarında etkili çalışmalar başlıklı beş oturumla devam etti.

Çalıştay, çalışmaların raporlanması ve raporların sunumuyla sonlandı. Bu çalıştayın BİLSEM kurumlarının eğitim-öğretim etkinliklerinin daha verimli ve etkili hale getirilmesi adına önemli katkılar sunacağı öngörülmektedir.

15-01-202415-01-202415-01-202415-01-202415-01-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.