İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY, KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI

İstiklal Marşımızın yazarı, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 85'inci yıl dönümü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği'nde kabri başında düzenlenen programla anıldı.
MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY, KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy, kabri başında anıldı.

Edirnekapı Şehitliği'ndeki anma programına; İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, Burdur Valisi Ali Arslantaş, 3.Kolordu Komutanı Korgeneral Levent Ergün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin Aksu, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Adem Korkmaz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon ve çok sayıda il ve ilçe protokol mensubu ile öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, Kuran-ı Kerim tilaveti ve İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş'un duası ile devam etti.

Programda; Fatih ilçesi Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Ali Sarıtürk Aşr-ı Şerif okudu.

Vali Yerlikaya ve katılımcıların Mehmet Akif Ersoy'un mezarına karanfil bırakmasıyla program sona erdi.

Vali Yerlikaya, anma programı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u vefatının 85. yılında Edirnekapı Şehitliği'ndeki mezarı başında dualarla andık. İstiklal Marşımızın yazarı, büyük şairimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum." ifadelerini kullandı.

27-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.