İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ EĞİTİM BAKANIMIZ ÖZER, OLGUNLAŞMA ENSTİTÜLERİNİN MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Olgunlaşma enstitülerinin etkinliği ve üretim kapasitesinin artırılması amacıyla Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in başkanlığında olgunlaşma enstitü müdürleriyle istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANIMIZ ÖZER, OLGUNLAŞMA ENSTİTÜLERİNİN MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Toplantıya Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile birlikte Bakan Yardımcılarımız Sayın Nazif Yılmaz ve Sayın Sadri Şensoy ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin Dülger, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Nazan Şener ve olgunlaşma enstitüsü müdürleri de katıldı.

Olgunlaşma enstitülerini dönüştürmek için 6 milyon liralık yatırım 

Toplantıda olgunlaşma enstitüleri ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Bakan Özer, olgunlaşma enstitülerinin geleneksel yaklaşımları inovatif şekilde yeniden ele alması gerektiğini ifade etti. Olgunlaşma enstitülerini birer AR-GE merkezine dönüştürmek için yeniden yapılandırdıklarını ve altyapılarını güçlendirmek üzere 6 milyon liralık başlangıç destek ödeneğini de enstitülere gönderdiklerini belirten Özer, buralarda fikrî mülkiyet çalışmaları yapılmasını önemsediklerini söyledi.

Modern olanı gelenekselle harmanlayan yeni bir dönem

Türkiye'de 24 olgunlaşma enstitüsünün bulunduğunu hatırlatan Bakan Özer, olgunlaşma enstitülerinin daha fazla etkin olması gerektiğini vurgulayarak "2022 yılı, olgunlaşma enstitülerinin daha çok başarılar elde ettiği ve farklı süreçlerin yaşandığı yeni bir dönem olsun istiyoruz. Klasik kalıplardan çıkarak moderni gelenekselle harmanlayıp yeni ürünler ortaya koyacağız. Bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu süreçte aktif olmaları için olgunlaşma enstitülerimize her türlü katkıyı vereceğiz." dedi.

Geleneksel formların önemli olduğunu, bunun gelecek nesillere aktarımını da önemsediklerini dile getiren Özer, "Bu potansiyeli farklı yerlere taşımamız lazım. Bizim medeniyetimiz ve kültürümüzle ilgili en büyük katkımız, bu olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.