İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İLE ÖĞRETMENLERE LİSANÜSTÜ EĞİTİMDE KOLAYLIK SAĞLAYAN İŞ BİRLİĞİ YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Marmara Üniversitesi arasında "Öğretmenlerin Mesleki Gelişiminde Üniversite İş Birlikleri Protokolü" imzalandı.  
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İLE ÖĞRETMENLERE LİSANÜSTÜ EĞİTİMDE KOLAYLIK SAĞLAYAN İŞ BİRLİĞİ YAPILDI

İş birliği protokolüyle mevcut olan tezli, tezsiz yüksek lisans,  doktora ve uzaktan yüksek lisans programlarında  öğretmenlerimiz için kolaylaştırıcı birçok unsur devreye girecek.

İki kurum arasında gerçekleşen iş birliği protokolü Marmara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Kurt ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı tarafından imzalandı.

 

"Eğitim, elimizdeki en önemli imkânlardan biri"

Öğretmenlerin Mesleki Gelişiminde Üniversite İş birliği Protokolüne ilişkin açıklamada bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, "Öğretmenlerimizle ilgili çok kapsamlı etkinlikleri gerçekleştirdiğimiz haftanın içindeyiz. Eğitimin, değerlerimizi ve kültürümüzü yeni kuşaklara aktarmak; iyi ve erdemli insanlar yetiştirmek için elimizdeki en önemli imkânlardan biri olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak üzere yaptığımız iş birliğinin çok büyük bir önemi ve desteği var. Öğretmenlik mesleği, hayat boyu ve sürekli öğrenmeyi gerektiren bir meslek. Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığımızın öğretmenlerimizin kariyer ve mesleki gelişimleri üzerindeki düzenlediği Öğretmenlik Meslek Kanunu yıllardır özlemle beklediğimiz bir kanundu. Öğretmenler ruhların sanatkarı geleceğin ve gençliğin mimarıdır diyor Merhum Topçu. Bu çerçevede biz, öğretmenlerimize sağlanan her katkının aslında bu ülkenin geleceğine iyi bir yatırım olduğuna inanıyoruz. Bundan sonra inşallah öğretmenlerimiz Marmara Üniversitesinin bilimsel çalışmaları içerisinde daha fazla yer alacaklar." değerlendirmesinde bulundu.

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt ise konuşmasında şunlara yer verdi: "Değerli öğretmenlerimize mesleki eğitim ve öğretim faaliyetleri için tüm desteğimizi vereceğimizi ifade etmek isterim. Geleceği inşa eden öğretmenlerimizle Bakanlığımızın çizmiş olduğu bu yolda emin adımlarla el birliğiyle yürüyeceğiz diyoruz. Sayın Bakanımıza bu yolu açtığı için çok teşekkür ediyoruz.  İş birliğimizin hayırlı olmasını diliyorum.

25-11-2022 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.