İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kendine İnan ve Sadece Konuş Projesi Videoları

Kendine İnan ve Sadece Konuş Projesi kapsamındaki etkinlik videoları projemizin sosyal medya hesaplarından yayımlanıyor.
Kendine İnan ve Sadece Konuş Projesi Videoları

Kendine İnan ve Sadece Konuş Projesi kapsamında öğrencilerimizin İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek üzere 'Just Speak' başlığı altında her ay düzenli olarak etkinlikler yapılıyor. Projemizin yürütüldüğü 20 ilçemiz, 200'ü aşkın okulumuzdan 3 ay süresince 10 bin video gönderildi. Etkinliklerimiz yardımıyla uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin akranları, ebeveynleri ve öğretmenleri ile etkileşimleri artıyor.

5., 6. ve 7. sınıf müfredatlarına paralel olarak belirlenen konu başlıkları doğrultusunda hedef dilde hazırlanan videolar, teknoloji yardımıyla konuşma becerilerini geliştirmeyi keyifli hale getiriyor.

Dört Temel Beceri

Dil öğreniminde önemli unsurların başında gelen içselleştirerek öğrenmek ve içsel motivasyon terimlerine uygun ortam sağlayan Just Speak etkinlikleri öğrencileri pasif izleyicilikten aktif öğrenme sürecine taşıyor. Günden güne kendine güvenlerini arttıran öğrencilerimiz, dünyaya açılan kapının kilidi olan yabancı dili dört temel beceriyi edinerek öğreniyorlar.

Değerlendirmeler sonucunda finalist olan öğrencilerimiz TRT World spikerleri ile çevrim içi İngilizce sohbet etme fırsatı yakalıyorlar. Etkinlik videoları projemizin sosyal medya hesaplarından yayımlanıyor.

09-02-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.