İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY, KABRİ BAŞINDA ANILDI

"Mehmet Akif Ersoy'u Anma Etkinlikleri" kapsamında Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, vefatının 87'inci yıl dönümünde, İstanbul Valimiz Davut Gül ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür katılımlarıyla kabri başında düzenlenen programda anıldı.
İSTİKLAL ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY, KABRİ BAŞINDA ANILDI

Edirnekapı Şehitliği'ndeki anma programına; İstanbul Valimiz Davut Gül, İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Sezai Öztürk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ülkü Sakalar, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Deniz Köken, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topcu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, Aşr-ı Şerif okundu ve okunmuş olan Hatm-i Şeriflerin duası İl Müftü Yardımcısı İsa Aktaş tarafından yapıldı.

Program, Mehmet Akif Ersoy'un mezarına karanfil bırakılması ile sona erdi.

28-12-202328-12-202328-12-202328-12-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.