İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL'DAN DEPREM BÖLGESİNE GİDEN 70 KİŞİLİK GÖNÜLLÜ REHBER ÖĞRETMEN ÇOCUKLARA PSİKOSOSYAL DESTEK VERİYOR

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen gönüllü psikolojik danışman ve rehberlik öğretmenleri deprem bölgesinde psikososyal destek faaliyetlerine başladı.
İSTANBUL'DAN DEPREM BÖLGESİNE GİDEN 70 KİŞİLİK GÖNÜLLÜ REHBER ÖĞRETMEN ÇOCUKLARA PSİKOSOSYAL DESTEK VERİYOR

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan 70 kişilik psikolojik danışman ve rehber öğretmen, depremden etkilenen bölgede çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmalarına birçok noktada aralıksız devam ediyor.

Kahramanmaraş'ta  yaşayan depremden etkilenen çocuklar için İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde psikolojik danışman öğretmenlerden oluşan ekipler, farklı bölgelerde kurulan çadırlarda eğitim ve eğlence amaçlı çeşitli aktiviteler düzenliyor.

10 ilde büyük kayıplara ve hasara yol açan depremden etkilenen çocukların olumsuz duygulardan uzaklaşmaları için Millî Eğitim Bakanlığı'nın psikososyal destek personelleri, çalışmalar yapıyor.

Destek ekipleri, enkaz çalışmalarının yapıldığı yerlerde görev alıyor. Çocuklara farklı noktalarda psikolojik ilk yardım desteği veriliyor

Ekipler, psikolojik travma yaşanmasının önüne geçmek için çocuklara masallar anlatıyor, hikâyeler okuyor, resim çizdirip oyunlar oynatıyor.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.