İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL'DA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK ZİRVESİ DÜZENLENECEK

27 Mayıs Pazartesi günü, İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Kampüsünde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Zirvesi gerçekleşecek.
İSTANBUL'DA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK ZİRVESİ DÜZENLENECEK

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Kültür Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Zirvesi, "Birlikte Güçlenmek" ana teması altında toplanacak. Zirve, psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanının çeşitli yönlerini ele alacak ve bu alanda çalışan uzmanlar için önemli bir buluşma noktası olacak.

 

Zirvede, günümüz eğitim dünyasını etkileyen önemli konuların ele alınacağı iki panel düzenlenecek. İlk panelde Prof. Dr. Ayşin Satan, Prof. Dr. Ali Eryılmaz, Psikiyatrist Dr. Hülya Bingöl Çağlayan ve Uzman Psikolojik Danışman Deniz Altınay'ın yer alacağı "Akran Zorbalığına Bütüncül Bir Bakış" konusu işlenecek. İkinci panel ise "Dijital Çağda PDR: Değişen Dünyaya Ayak Uydurmak" başlığı altında, Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, Doç. Dr. Yavuz Samur ve Doç. Dr. Tamer Ergin tarafından sunulacak.

 

Ayrıca, zirveye katılan rehberlik ve psikolojik danışmanlık branşındaki öğretmenler, alandaki uzmanlıklarını artırmak için düzenlenecek olan yirmi farklı atölye çalışmasına katılma fırsatı bulacaklar. Bu atölyeler, katılımcılara mesleki bilgilerini güncellemeleri ve yeni beceriler kazanmaları konusunda önemli katkılar sağlayacak.

 

 26-05-202426-05-202426-05-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.