İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL'DA "ÖĞRETMENLERİN GÖZÜYLE CUMHURİYETİN 100. YILINDA EĞİTİM FAALİYETLERİ" KONULU TEKNOLOJİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEK

Cumhuriyetin 100. yılı anısına, Türkiye'nin eğitim sistemi ve geleceği üzerine kapsamlı bir çalıştay gerçekleştirilecek. "Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayı", 1-2 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul'un yanı sıra Ankara, Antalya, İzmir, Gaziantep, Samsun ve Erzurum'da eş zamanlı olarak yürütülecek.
İSTANBUL'DA

Adile Sultan Öğretmenevi'nde düzenlenecek çalıştaya öğretmenlerin yanı sıra çeşitli eğitim alanındaki kurum ve organizasyonların temsilcileri de katılacak.

 

Çalıştayın ana gündemi, 'Türkiye Yüzyılı'na eğitim vasıtasıyla nasıl daha verimli katkılarda bulunulabileceği ve eğitimde teknoloji kullanımının önemi üzerine düşüncelerin paylaşılması olacak. Çalıştayda, Talim ve Terbiye Kurulu üyeleri, daire başkanları, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) temsilcileri, akademisyenler ve ilgili il yöneticileri bir araya gelecek. Toplantıda, katılımcılar çalıştay hakkında bilgilendirilecek ve planlama süreçleri netleştirilecek.

 

Her çalıştayda dört ayrı çalışma grubu oluşturulacak ve bu gruplar, teknolojinin eğitimde nasıl daha etkin kullanılabileceği, yapay zekâ uygulamalarının eğitimde nasıl entegre edilebileceği gibi konuları ayrı oturumlarda tartışacaklar.

 

Çalıştaylar, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi, Hayat Boyu Öğrenme, Mesleki ve Teknik Eğitim, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) desteği ile gerçekleştirilecek.

 

Ankara'dan katılım sağlayacak isimler arasında Kurul Üyesi Levent Yazıcı, Daire Başkanı Ömer Sarıca, Millî Eğitim Uzmanları Emine Demirel Kaya, Abdullah Karslı, İrem Özbay, Ahmet Asu ve Öğretmen Beste Erdemoğlu yer alacak. Akademisyenler kategorisinde ise Prof. Dr. Serhat Bahadır Kert ve Doç. Dr. Çiğdem Uz Bilgin Yıldız Teknik Üniversitesi'nden, Prof. Dr. Sibel Cengizhan ve Prof. Dr. Orhan Akınoğlu ise Marmara Üniversitesi'nden katılım gösterecekler.

 

Çalıştay, eğitim ve teknolojinin entegrasyonunu güçlendirerek Türkiye'de Cumhuriyetin 100. yılında eğitimde sürdürülebilir gelişimi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.