İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL'DA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETMENLERİ DEPREMZEDELERİN İHTİYAÇLARI İÇİN SEFERBER OLDU

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli gerçekleşen ve birçok ilimizi etkileyen depremin yaralarının sarılması için ülke genelinde başlatılan yardım seferberliği yoğun bir şekilde İstanbul'daki meslek liselerinde de devam ediyor. 
İSTANBUL'DA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETMENLERİ DEPREMZEDELERİN İHTİYAÇLARI İÇİN SEFERBER OLDU

Bakanlığımızın öncülüğünde son yıllarda büyük değişim ve ilerleme kaydeden meslek liseleri, salgın döneminde olduğu gibi ülkemizde yaşanan deprem sonrasında da önemli katkılar sağlayarak yaraları sarıyor.

Depremzede vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik üretim aralıksız sürüyor

İstanbul'daki meslek lisesi öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte ürettikleri ürünleri deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak amacıyla İstanbul Valiliği'nin koordinasyonunda bölgeye gönderiyor.

Bölgeye başlatılan yardım seferberliği kapsamında İstanbul'daki meslek liseleri deprem bölgesine göndermek üzere birçok farklı alanda aralıksız üretim gerçekleştiriyor.

Büyükçekmece Hayriye Duruk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Başakşehir Toki Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ümraniye Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bölgeye gönderilmek üzere günlük 60 bin kapasiteyle ekmek üretimi gerçekleştiriyor. 

Bağcılar MTAL, Ümraniye Atatürk MTAL, Halil Kaya Gedik MTAL, Hüseyin Ağırman MTAL, Nahit Menteşe MTAL, Zeytinburnu MTAL, İnönü MTAL, İsmet Aktar MTAL, Gaziosmanpaşa MTAL, İTOSB MTAL, Haydarpaşa MTAL bölgedeki vatandaşların ısınma problemi kapsamında çadır sobası üretimine başladı.

Küçükçekmece Dr. Oktay Duran MTAL, Silivri Yusuf Sarıbekir MTAL kâğıt havlu üretimi gerçekleştirirken, bölgedeki sıcak yemek ihtiyacını karşılamak üzere Arnavutköy M. Akif Ersoy ÇPAL, Büyükçekmece Kumburgaz MTAL, Alaattin - Nilüfer Kadayıfcıoğlu MTAL, Küçükçekmece Borsa İstanbul MTAL, Zeytinburnu M.İhsan Mermerci MTAL idareci ve öğretmenleri ile seyyar mutfak ekipmanları bölgeye gönderildi.

Meslek liselerimizin yanı sıra Olgunlaşma Enstitüsü ile Halk Eğitimi Merkezleri de bölgeye gönderilmek üzere giysi, battaniye vb. üretimleri gerçekleştiriyor.

Gönüllü öğretmenlerden oluşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü AKUB ekibimiz de bölgede ilk günden itibaren arama kurtarma faaliyetlerine destek oluyor.

Kahramanmaraş Pazarcık deprem bölgesine ulaşan incelemelerini sürdüren İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesinde yardım faaliyetlerine katılan Yazıcı; Kahramanmaraş'ta Millî Eğitim Bakanlığı, valilik, gönüllü öğretmenlerden oluşan AKUB ekipleri, Kızılay, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerle koordineli şekilde süreçlerin yönetildiğini İstanbul'daki meslek liselerinin ürettiği ve yeme, içme, barınma ve ısınma ile ilgili ihtiyaçların hızlı ve koordineli bir şekilde giderildiğini ifade etti.

İl Müdürümüz Levent Yazıcı, Millî Eğitim Bakanlığının imkânlarıyla meslek liselerinde üretilen tüm ürünleri vatandaşların hizmetine sunduklarını belirtti.

09-02-202309-02-202309-02-202309-02-202309-02-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.