İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ İLÇE BULUŞMALARI SULTANBEYLİ'DE BAŞLADI

İstanbul Öğretmen Akademileri, ilçe buluşmalarının ilki Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.
İSTANBUL ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ İLÇE BULUŞMALARI SULTANBEYLİ'DE BAŞLADI

Programa Sultanbeyli Kaymakamı Sayın Kemal Şahin, Sultanbeyli İlçe Millî Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar ve İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Bürlükkara katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İstanbul İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Bürlükkara, yeniliklere ayak uydurarak her an kendini güncelleyen İstanbul Öğretmen Akademilerinin Sultanbeyli ilçesinden başladığı ilçe buluşmalarıyla bu değerli eğitimlerden faydalanan öğretmenlerin artmasını istediklerini belirtti. Bürlükkara konuşmasında 6 Şubat'ta gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli deprem neticesinde öğrenciler kadar öğretmenlerin de etkilendiğini, İstanbul Öğretmen Akademileri olarak deprem bölgesindeki öğretmenlere umut ışığı olmak adına bizzat deprem bölgesinde de çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Programda konuşan Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin ise İstanbul Öğretmen Akademileri ilçe buluşmalarının ilkinin Sultanbeyli'de yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sultanbeyli'nin genç ve dinamik nüfusuyla, İstanbul'un en gözde ilçelerinden olduğunu belirtti. Şahin, "Başta Kaymakanlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Belediyemiz ve sivil toplum örgütlerimizle birlikte Sultanbeyli'nin genç nüfusunu en iyi şekilde yetiştirmek için öğretmenlerimizle çalışıyoruz." dedi.

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremden duydukları derin üzüntüyü dile getirerek Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak deprem bölgesine maddi ve manevi destek olmaya devam ettiklerini ve yaraları beraber sarmanın önemini vurguladı. İstanbul Öğretmen Akademilerinin Sultanbeyli İlçesinde öğretmenlere yönelik yapacağı faaliyetlerin kendilerini çok mutlu ettiğini aktaran Çağlar, afetle yaşamasını bilmesi gereken bir toplum olmanın gereğini İstanbul Öğretmen Akademileri başta olmak üzere afet üzerine yapılacak eğitimlerin çok önemli olduğunu belirtti.

Protokol konuşmalarının ardından İstinye Üniversitesin Doç. Dr. Şebnem Özdemir, öğretmenlerle "Üretici Yapay Çağında İnsan" üzerine bir şöyleşi gerçekleştirdi. Yapay zekanın insanlığın geleceğinde tıpkı elektrik gibi köklü bir değişim yapacağını ifade eden Özdemir, aslında bu değişimin insanoğlunun en eski rüyası olduğunu, bu eski rüyayı dilden dile aktarılan masallarda dahi bulunabileceğini aktardı.

Sultanbeyli ilçesinde hafta boyunca devam edecek olan İstanbul Öğretmen Akademileri söyleşileri ve atölye çalışmaları ile birçok akademisyen ve sanatçı, Sultanbeyli ilçesinde görev yapan öğretmenlere akademik ve sanatsal anlamda bilgilerini aktaracak ve tecrübelerini paylaşacaklar.

 

 15-03-202315-03-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.