İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL MODERN MÜZE ZİYARETİ

İstanbul Öğretmen Akademileri koordinatörleri ile İstanbul Modern Sanat Müzesi Eğitim Bölümü müşterek çalışmalar yapmak üzere bir araya geldi.
İSTANBUL MODERN MÜZE ZİYARETİ

İstanbul Modern Sanat Müzesi, sergi salonları, fotoğraf galerisi, video, eğitim ve sosyal programları, kütüphanesi, sineması, kafesi ve tasarım mağazasıyla, Türkiye'nin kültürel kimliğinin uluslararası sanat ortamıyla, uluslararası sanat üretimlerinin ise Türkiye'deki sanat takipçileriyle paylaşılmasına aracılık ediyor.

Sanata Erişim

İstanbul Modern Eğitim Bölümü, modern ve çağdaş sanatı hemen her yaş grubundan ve kesimden izleyiciyle samimi bir ortamda buluşturup, anlaşılırlığını artırarak herkes için erişilebilir kılarken, ziyaretçiler, sanatçılar ve sanat dünyasının tüm aktörleri için kamusal bir eğitim ve paylaşım platformu oluşturmayı amaçlıyor.

İstanbul Öğretmen Akademileri koordinatörleri ile İstanbul Modern Sanat Müzesi Eğitim Bölümü, müşterek çalışmalar yapmak üzere bir araya geldi. İstanbul Modern, çocuk ve gençleri sanatçılar ve sanat eğitimcileriyle buluşturma misyonu üzerine çalışmalarını İstanbul Öğretmen Akademileri ile paylaştı. İstanbul Modern Sanat Müzesi temsilcileri, bu konuda akademi koordinatörleriyle beraber çalışma yürütme isteğini belirttiler. Akademi koordinatörlerimiz ise müzenin eğitim bölümü sorumluları ile görüş alışverişinde bulundu. 

Farklı Disiplinler Farklı Etkinlikler

İstanbul Modern Sanat Müzesinin ev sahipliğinde yapılan görüşmede, müzenin eğitim bölümü sorumluları tarafından, fotoğraftan tasarıma, sinemadan mimariye kadar müzedeki farklı çalışmalar üzerine, akademi koordinatörlerine bilgiler verildi. Akademi koordinatörleri de koordine ettikleri akademilerdeki faaliyetlerden hareketle konu üzerine fikir ve önerilerini paylaştılar. Görüşmeler sırasında ortaya çıkan pek çok farklı fikir ve öneri not edilerek ilgili birimler ve akademiler tarafından değerlendirildi. 

İstanbul Öğretmen Akademileri temsilcileri, tasarım, mimari, edebiyat gibi farklı disiplinlerdeki etkinliklerle modern sanatı birleştiren İstanbul Modern Sanat Müzesinin bu disiplinleri daha da zenginleştirme ve geleceğin yetişkinleri olan öğrencilerle buluşturma talebini memnuniyetle karşıladıklarını belirttiler.

 

22-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.