İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA ARASINDA MESLEKİ GELİŞİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ile Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerinde lisansüstü eğitimlerini desteklemeye yönelik Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.
İSTANBUL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA ARASINDA MESLEKİ GELİŞİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Protokole, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve İÜC Rektörü Sayın Prof. Dr. Nuri Aydın imza attı.

 

Törende konuşan Yazıcı, okul öncesi eğitime erişimin artırılmasının, okullar arası imkan farklılıklarının azaltılmasının, mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin çok yönlü desteklenmesinin Milli Eğitim Bakanlığının öncelikli politikaları arasında olduğuna dikkati çekti.

 

Çalışmaların bir yılı aşkın bir sürede eğitimin bütün bileşenlerine ivme kazandırdığını belirten Yazıcı, yaşanan dönüşümün nicelik gibi niteliği de artırarak eğitim sisteminin kalite odaklı büyümesine vesile olduğunu kaydetti.

 

Yazıcı, üniversitelerle imzalanan iş birliğinin önemine işaret ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

"Bakanımızın öncülüğünde öğretmenlerin çok boyutlu gelişimine dair çalışmalara biz de iş birliklerimizi artırarak katkı sunmaya devam ediyoruz. Bu gelişmeler öğretmenlerimizin lisansüstü çalışmalarını da ciddi bir şekilde aktifleştirdi. Meslektaşlarımız, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle lisansüstü çalışmalara daha fazla ağırlık vermeye başladı. Bu hususu çok önemsiyoruz. Çünkü öğretmenin sürekli gelişimi okula ve çocuğa doğrudan yansıyor. Çocuğa yansıyan her şey geleceğimize yatırım demektir."

 

 

Prof. Dr. Aydın da protokolle öğretmenlerin lisansüstü çalışmalarına katkı sunacaklarını belirterek, "YÖK Kanunu'na temmuzda eklenen maddeyle doktora eğitimini tamamlamış öğretmenler, üniversitemizde ders verebilecek ve tez danışmanı olabilecek. Bu yeni bir gelişme. Bunun müjdesini de burada vermiş olalım." ifadelerini kullandı.

 15-12-202215-12-202215-12-2022

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.