İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü İlkyardım Eğitim Kurslarının Açılışı Yapıldı

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü İlkyardım Eğitim Kurslarının Açılışı Yapıldı

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Validebağ Mesleki Eğitim Merkezi bünyesindeki İlk Yardım Eğitim Kurslarının açılışını yaptı. Açılışa Üsküdar Kaymakamı Mustafa Sefa Demiryürek, Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürü Sinan Aydın’nın yanı sıra ilkyardım eğitimi alacak öğretmenler de katıldı.

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından okul ve kurumlarda ilkyardım acil durum ekiplerinde görevlendirilen öğretmenler için Avrupa yakasında Bakırköy ilçesinde 70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ve Anadolu yakasında Üsküdar ilçesinde Validebağ Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde “İlkyardım Eğitim Merkezi” açıldı.

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okul ve kurumların ilkyardım ekiplerinde yer alan toplam 9925 öğretmenin bu eğitimlere dâhil edilmesi planlanıyor. Eğitimlere katılan, teorik ve uygulamalı sınavlarda başarılı olan kursiyer öğretmenlere ilkyardımcı sertifikası ile ilkyardımcı kimlik belgesi verilecek.  Böylece bu eğitime katılan her bir öğretmenler sadece okullarında değil, diğer zamanlarında da acil durumlarda insan hayatını kurtaracak ilkyardımı yapma becerisini kazanmış olacaklar.

19-03-201819-03-201819-03-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.