İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINDA YAPIMI TAMAMLANAN ANASINIFLARI YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE HAZIR

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü binası içinde yapımı tamamlanan toplamda 40 öğrenci kapasiteli anasınıfları, yeni eğitim ve öğretim hayatına ilk adımını atıyor.
İSTANBUL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINDA YAPIMI TAMAMLANAN ANASINIFLARI YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE HAZIR

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2022 - 2023 Eğitim-Öğretim Yılına yapımı tamamlanan yeni anasınıflarıyla başlıyor. 

Millî Eğitim Bakanlığımızca okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek için başlatılan "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" kapsamında İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Binasında 40m2 alan üzerine oluşturulan anasınıfları, okul öncesi eğitime uygun modern ve ferah mimarisi ile dikkat çekiyor. 2 adet derslikten oluşan yapıda; yemekhane ve çocuklara uygun tuvaletler yer alıyor. 40 öğrenci kapasiteli okul öncesi sınıflarında Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun eğitim verilecek.

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü Binasında İlk

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Binasında ilk defa açılan anasınıflarında 36. ayını tamamlayan 3-6 yaş arası çocuklar, okul hayatına attıkları ilk adımlarını tam gün eğitim-öğretim şeklinde gerçekleştirecek.

Okul öncesi eğitime erişilebilirliği arttırmak ve öğrencilere yönelik temel becerileri geliştirmek amacıyla açılan sınıflar İl Millî Eğitim binasında açılan "ilk" "anasınıfı olma özelliğine sahip, çok yönlü, nitelikli bireyler yetiştiren okul öncesi eğitim kurumu vizyonuyla hareket ediyor.

İbrahim Yılmaz Anaokulu'na bağlı olarak açılan sınıfların kayıtları dolmak üzere. Başvuruda bulunmak isteyenler aşağıdaki linkten çocuklarını okula kaydettirebiliyor.

Kayıt Başvuru Formu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbRUnJS9EbUqyrpg_X8-VagBXlDS9LG0x0D9_ntjhRaf1PLA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

26-08-202226-08-202226-08-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.