İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL HAVALİMANI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ZİYARETİ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
İSTANBUL HAVALİMANI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ZİYARETİ

Mesleki eğitime akademik olarak da başarılı olan öğrencilerin yönelimi giderek artarken sektörlerle oldukça kapsamlı ve istihdam odaklı iş birliklerimiz de sürekli genişliyor. Eğitim, üretim, istihdam çevrimi artık çok daha güçlü bir noktada.

Kurumsal İş Birliği

Millî Eğitim Bakanlığımız, Yıldız Teknik Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ ve Türk Hava Yolları Teknik AŞ arasında imzalanan protokolle 2021 - 2022 Eğitim Öğretim Yılı'nda açılan İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, dünyanın en büyük havalimanlarından olan İstanbul Havalimanı yerleşkesi içerisinde yer alıyor.

Mesleki eğitimde istihdam odaklı kurumsal iş birliği ile açılan okulumuzu ziyaret eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Sayın Kadri Samsunlu ve Türk Hava Yolları Teknik AŞ Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sayın Mehmet İlker Aycı ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı  eşlik ettiler.

Hâlen hazırlık sınıfında Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeleri eşliğinde İngilizce eğitimi gören öğrencilerle de bir araya gelen Bakanımız Özer ve misafirler, öğrencilerle sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler dağıttılar.  Öğrenciler, dünyanın en yüksek kapasiteye sahip havalimanı yerleşkesinde, iki yabancı dil bilen, son teknolojik donanıma ve beceriye sahip, üretken, iş dünyasının ihtiyaç ve beklentilerine uygun etkinlik ve verimlilik esasına göre yetiştiriliyor.

Büyük Teveccüh

Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer: "2021 - 2022 Eğitim Öğretim Yılı'nda uçak bakım alanında İngilizce hazırlık + 4 yıl şeklinde kurguladığımız okulumuza 30 öğrenci alarak eğitim öğretime başladık. Büyük bir teveccüh gören okulumuz için gelecek yıllardan itibaren de ulaştırma hizmetleri alanı, sivil havacılık alanı ile yiyecek hizmetleri alanı gibi havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan tüm istihdam alanlarına yönelik bölümlerin açılması için çalışmalara başladık. Ayrıca İstanbul Havalimanı Yerleşkesi içerisine anaokulu açılmasını da gündemimize aldık." dedi.

15-11-202115-11-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.