İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI'NIN TANITIMI YAPILDI

İstanbul Valiliğimiz, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Başakşehir Belediyesi iş birliği ile hayata geçirilen "İstanbul Gençlik Oyunları"nın tanıtımı yapıldı.    
İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI'NIN TANITIMI YAPILDI

Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İstanbul Gençlik Oyunlarının tanıtım toplantısına, İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Niyazi Erten, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Başakşehir Belediye Başkanı Sayın Yasin Kartoğlu, ilçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

 

İstanbul'da yaşayan gençleri spor, teknoloji ve kültür sanat yarışmalarında bir araya getirecek İstanbul Gençlik Oyunları 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında İstanbul'un 39 ilçesinde gerçekleşecek.

 

"Öğrencilerimizin birlikte gelişmelerini destekleyen önemli bir organizasyon "

 

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı,  Başakşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliğinin desteklerinin güzel bir başlangıca vesile olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: "Başakşehir Belediyemizin çok nitelikli, kendi öz kaynaklarını kullanarak harekete geçirdiği bu çalışma, öğrencilerimizin birlikte gelişmelerini destekleyen önemli bir organizasyon. Eminim bunu gençlerimize çok iyi bir şekilde yansıtacağız."

 

İstanbul Gençlik Oyunları'nın bu yıl İstanbul'un 39 ilçesinde gerçekleşeceğini belirten Yazıcı, "Kültürün, sanatın, sporun bütünleştiği, değerlerimizle de yoğrulan bu çok değerli çalışmaya İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak teşkilatımızdaki bütün birimlerimizle birlikte sonuna kadar destek olacağız." dedi.

 

Yazıcı, "2022-2023 Eğitim Öğretim Yılına İstanbul'umuzda 160 bin okul öncesi eğitime,  250 bin birinci sınıfa başlayan sevgili yavrularımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Sayın Bakanımızın desteği ile şehrimize atanan on bin öğretmenimizle çok güçlü bir şekilde başlıyoruz. Bakanlığımızın aktardığı 12 milyar liralık yatırımla inşa ettiğimiz yeni okullarımızla kütüphanelerini zenginleştirdiğimiz sanat, kültür, spor ortamlarını, çok önemli desteklerle yenilediğimiz  bir yıla başlıyoruz. Geleceğimiz olan gençlerimiz, güzel ülkemizin yarınları. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlayan bütün çalışmalarda olduğu gibi bu sene de bu çalışmada ve organizasyonda Başakşehir Belediyemizde İstanbul Valiliği'mizin çok önemli destekleri koordinasyonuyla hep beraber çalışacağız.  Bu çalışmaya emek veren, destek olan bütün meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Okullarımızın kapılarını açan kültür sanat spor ortamlarını gençlerimiz için seferber eden, onlar için bütün hazırlıkları yapan değerli okul müdürlerimize, değerli meslektaşlarıma, öğretmenlerimize, onları çok yönlü destekleyen ilçe müdürlerimize, il millî eğitim müdürlüğü yöneticilerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

 

"Gençlik oyunları heyecanı tüm ilçeleri sardı"

 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, geçen yıl yaklaşık 25 ilçede Avrupa yakasında başlayan İstanbul Gençlik Oyunları'nun bu yıl İstanbul'un 39 ilçesinde olacağını belirterek, "Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Planlarımızı yaptık. İstanbul Gençlik Oyunları için biz hazırız. Yarışmanın heyecanını, paylaşmanın coşkusunu İstanbul Gençlik Oyunları ateşini bu yıl şehrimizin 39 ilçesinde yanacak inşallah. 2017yılında Başakşehir'imizde başlayan oyunlarımızın heyecanı, coşkusu İstanbul'un her ilçesini saracak." dedi.

 

Gençler bu yıl kültür sanat, spor, teknoloji ve sosyal sorumluluk alanlarına kadar 24 farklı branşta ve 450 finalde kıyasıya yarışacak. İstanbul gençliği; voleybol, basketbol, futbol, kros, bilyalı tornet, balon futbolu, paten, kaykay, masa tenisi, badminton, atletizm, pickleball, tiyatro, resim, müzik, şiir, e-spor NBA, e-spor PUBG, e-spor FİFA, e-spor Valorant, engelli ve yaşlı ev ziyareti, özgün fikirler, farkındalık söyleşilerine katılım branşlarında mücadele edecek. Kayıtların 12 Eylül itibaren yapılacağı İstanbul Gençlik Oyunları 24 Ekim'de başlayacak.

  

08-09-202208-09-202208-09-2022

08-09-202208-09-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.