İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI" TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Valiliğimiz, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "İstanbul Gençlik Oyunları" tanıtım programı Başakşehir Belediyesi Şehir Sanat Salonu'nda gerçekleştirildi.  


Başakşehir'de 2017 yılında hayata geçirilen Başakşehir Gençlik Oyunları'nda heyecan kaldığı yerden devam edecek. İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Başakşehir Belediyesi, iş birliğiyle düzenlenen Türkiye'nin en büyük gençlik ve spor organizasyonunda geri sayım başladı.

 

Tanıtım Toplantısı'na Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Osman Aşkın Bak'ın yanı sıra İstanbul Valisi Sayın Davut Gül, Başakşehir Kaymakamı Sayın Uğur Turan, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit Yentür, Başakşehir Belediye Başkanı Sayın Yasin Kartoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Program İstanbul Gençlik Oyunları için hazırlanan tanıtım videosu ile başladı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 4 farklı kategoride ve 34 branşta gerçekleştirilecek oyunlara 155 binden fazla öğrencinin katılmasını beklediklerini söyledi.

 

"İstanbul Gençlik Oyunları'nın takipçisiyiz"

İstanbul Gençlik Oyunları'nı yakından takip ettiğini ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, "Başlangıcından bu yana büyüyen ve gelişen bu projenin her zaman yanındayız. Ülkemiz genç bir nüfusa sahip. Gençlerimiz sporu çok seviyor ve sporla iç içe. Spor ve tesis altyapımız çok güçlü. Avrupa'nın en genç tesislerine sahibiz. Bu da bizi ön plana çıkartıyor. İstanbul Gençlik Oyunları'na geçen yıl 155 bin genç katılım sağladı. Bu güçlü bir organizasyon olduğu anlamına geliyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve ekibini tebrik ediyorum. Yarışmaya katılan gençlerimize başarılar diliyorum. İstanbul Gençlik Oyunları hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

 

"İstanbul'umuzdaki tüm okullarımızda spor kulübü kuruyoruz"

Vali Gül, "Belediye Başkanımıza bu güzel organizasyonu başlattığı için teşekkür ediyorum. İlimizdeki okullarda spor kulüpleri kuruyoruz ve yetenek taramaları gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki sporun içerisinde gelen bir bakan olarak sizin önderliğinizde hem Başakşehir'de hem İstanbul'umuzda bugünümüz dünden daha güzel, yarınımız ise bugünümüzden daha güzel olacak." dedi.

 

Program, Bakan Dr. Bak, Vali Gül ve Belediye Başkanı Kartoğlu'nun İstanbul Gençlik Oyunları puzzle'nı tamamlamaları ile sona erdi.

 

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen ve Türkiye'nin en büyük gençlik ve spor organizasyonu olan İstanbul Gençlik Oyunları, 39 ilçede, 4 kategoride ve 34 branşta gerçekleştirilecek.

21-09-202321-09-202321-09-2023

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.