İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL EĞİTİM DERGİSİ TANITIM PROGRAMI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ORD. PROF. DR. CEMİL BİLSEL KONFERANS SALONU'NDA GERÇEKLEŞTİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yayıma hazırlanan; öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin ve eğitim üzerine çalışan araştırmacılarımızın akademik çalışmalarının yayımlanmasına imkân tanıyan İstanbul Eğitim Dergisi tanıtım programı, İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu'nda öğretmen ve yöneticilerden oluşan, akademik çalışması olan katılımcılarla gerçekleştirildi.
İSTANBUL EĞİTİM DERGİSİ TANITIM PROGRAMI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ORD. PROF. DR. CEMİL BİLSEL KONFERANS SALONU'NDA GERÇEKLEŞTİ

Her sayısına eğitimin farklı disiplinlerinden araştırmacıların katkı sunabileceği, sahada uygulanabilirliği ve potansiyel etki gücü yüksek çalışmaların hazırlanmasını teşvik eden hakemli derginin tanıtıldığı programa, İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, dergi kurulu üyelerinden İbn-i Haldun Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Erkan Akgün, Prof. Dr. Cahit Epçaçan, Prof. Dr. Ayşin Satan, Dr. İsmail Tonbuloğlu ve akademik çalışma yürüten birçok öğretmen katıldı.

Program Ahmet Ratıp Paşa GSL Müdürü Piyanist Gonca Dağoğlu ve Ahmet Ratıp Paşa GSL Orkestra Şefi Uğur Yalçın Derin'in müzik dinletisiyle başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, programda yaptığı konuşmada, İstanbul Eğitim Dergisi'nin eğitim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını ve bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti. Derginin tanıtım etkinliğinin verimliliğine dikkat çeken Yentür, "Bu platform, eğitim alanında karşılaşılan zorlukları ve çözüm yollarını tartışmak için mükemmel bir fırsat sunmuştur. İstanbul Eğitim Dergisi, hem öğretmenlerimizin hem de yöneticilerimizin karşılaştığı sorunlara dair önemli bilgiler sunarak, eğitim kalitemizi artırmamız için kritik bir araç olacaktır." ifadelerini kullandı.

Yentür, derginin önümüzdeki dönemlerde de eğitim camiasına önemli katkılar sunacağını vurgulayarak, "Bu dergi, eğitimcilerimizin akademik çalışmalarını ve uygulamalı bilgilerini bir araya getirerek, eğitim alanındaki yenilikleri ve iyi uygulamaları daha geniş bir kitleye ulaştırmayı hedeflemektedir. Eğitim alanında sürdürülebilir gelişimi desteklemek ve öğretim metodlarımızı sürekli iyileştirmek amacıyla, bu tür akademik yayınların çoğalmasını destekliyor ve önemsiyoruz" şeklinde konuştu.

Müdür Yentür, derginin sadece bilgi paylaşımı yapmakla kalmayıp, aynı zamanda eğitimciler arasında bir dayanışma ve iş birliği platformu oluşturacağını belirterek, bu tür etkinliklerin eğitim ortamını zenginleştireceğine olan inancını dile getirdi.

Eğitim Dergisi'nin yayın kurulunda yer alan Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hanifi Parlar ise "Doktoralı Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Yaşadıkları Problemler ve Çözüm Yolları" başlıklı konuşmasıyla doktoralı öğretmen ve okul yöneticilerinin karşılaştığı zorlukları ve bu zorlukların üstesinden nasıl gelinebileceğine dair öneriler paylaştı.

İstanbul Eğitim Dergisi, açık erişimli yapısıyla bilimsel bilginin engelsiz bir şekilde erişilebilir olmasını sağlayacak olan derginin her bir sayısı, eğitimde yenilikçi yaklaşımların, araştırma sonuçlarının ve iyi örneklik teşkil eden uygulamaların bir araya geleceği zengin bir kaynakça sunuyor.

Eğitim alanında derinlemesine tartışmaları ve güncel konuları ele alan dergi, eğitim paydaşlarının iş birliğini ve etkileşimini artırmayı amaçlıyor.

Bilgi üretimi ve paylaşımını destekleyen dergi, eğitimde dönüşüme kaynaklık teşkil eden projelere ve çalışmalara da yer veriyor.

 

04-07-202404-07-202404-07-202404-07-202404-07-202404-07-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.