İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL BİLİM OLİMPİYATLARI TAKIMI 20. ULUSLARARASI ZHAUTYKOV (IZHO) OLİMPİYATLARI'NDA 4 ALTIN, 4 GÜMÜŞ VE 2 BRONZ MADALYA KAZANDI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde yürütülen 'Temel Fikirlerden Temel Bilimlere' projesi kapsamında oluşturulan İstanbul Bilim Olimpiyatları Takımı, büyük bir başarıya imza attı. Takım, 08-13 Ocak 2024 tarihleri arasında Kazakistan'ın Almatı şehrinde düzenlenen 20. Uluslararası Zhautykov (IZHO) Olimpiyatları'nda Matematik, bilgisayar ve fizik olmak üzere üç kategoride 4 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.
İSTANBUL BİLİM OLİMPİYATLARI TAKIMI 20. ULUSLARARASI ZHAUTYKOV (IZHO) OLİMPİYATLARI'NDA 4 ALTIN, 4 GÜMÜŞ VE 2 BRONZ MADALYA KAZANDI

Ekip, 3 takım lideri ve 13 öğrenciyle birlikte ülkemizi bu önemli etkinlikte başarıyla temsil etti. Matematik, bilgisayar ve fizik olmak üzere üç kategoride yarışan öğrencilerimiz, toplamda 4 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak üstün başarılarıyla göğsümüzü kabarttı.

Matematik kategorisinde Barış Koyuncu, Kaan Bilge ve Mehmet Burak Gönül altın madalya alırken, Selim Doğan ve Hakan Gökdoğan gümüş madalyanın sahibi oldu. Bilgisayar kategorisinde Mert Köksal altın madalya kazanırken, Cengiz Eray Aslan ve Berke İnan Tol gümüş, Fatih Cihan ise bronz madalya elde etti. Fizik kategorisinde ise Ahmet Cemal Usta bronz madalya kazandı.

İstanbul Bilim Olimpiyatları Takımı'nın 20. Uluslararası Zhautykov (IZHO) Olimpiyatları'nda aldığı başarılardan dolayı tebrik eden İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür: " Olimpiyatlara katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Sadece madalya kazananları değil, bu amaç doğrultusunda emek vererek çalışan, yarınlara olan umudumuzu arttıran kıymetli öğrencilerimizin hepsiyle gurur duyuyorum. Biliyoruz ki yarının meyvesi, bugünden atılan tohumların neticesidir. Bilime olan ilginin müreffeh yarınların habercisi olduğunu biliyoruz. Tüm bu başarılarla gurur duyuyor, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bu başarılı sonuçlar, Türkiye'nin bilim alanındaki geleceği adına büyük bir umut kaynağı oluşturuyor. Genç yeteneklerimizin uluslararası arenada elde ettikleri bu başarıları kutluyor, gelecek yarışmalarda da aynı azim ve kararlılıkla ülkemizi temsil etmelerini diliyoruz.

20-01-202420-01-202420-01-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.