İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL BİLİM OLİMPİYATLARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

İstanbul Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün katılımlarıyla Zeytinburnu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirildi.
İSTANBUL BİLİM OLİMPİYATLARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Zeytinburnu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde düzenlenen törende, başarılı öğrencilere madalyalarını İl Müdürümüz Yentür takdim etti.

Programda konuşan Müdürümüz Yentür, akademik yetkinlikleri farklı olan çocukların bu yöndeki kazanımlarını daha güçlü hale getirmek için özel bir eğitim-öğretim programı uyguladıklarını söyledi.

"Temel Fikirlerden Temel Bilimlere" projesi kapsamında öğrencilerin, olimpiyat eğitimi almış öğretmenlerin rehberliğinde yıl boyunca çalışmaları olduğunu aktaran Yentür, "Bugün de burada aslında taçlandırmasını yaptık, ödüllendirdik çünkü marifet iltifata tabidir. Bizim için önemli olan çocuklarımızın içindeki o cevheri ortaya çıkarmak ve onlara ilham vermek. O ilhamla çocuklarımız inşallah ilgileri, merakları, sabırları, çalışma ve gayretleriyle nice büyük, güzel çalışmalara imza atacaklardır çünkü ilmin desteklenmesi, ilmin önünün açılması ve onları yüreklendirmek bizim en önemli gayretimiz ve çabamız." diye konuştu.

Bütün uzun yürüyüşlerin ilk adımla başladığına vurgu yapan Yentür, bilim insanı yetiştirilmesi noktasında İstanbul Bilim Olimpiyatları'nın önemli bir adım olarak gördüklerini belirtti.

Yaz dönemini özellikle öğretmen eğitimiyle geçireceklerini dile getiren Yentür, şunları kaydetti:

"Öğretmen arkadaşların bu noktadaki yetkinliklerinin arttırılması, farkındalıklarının oluşturulması ve alansal bilgilerinin geliştirilmesi noktasında üniversitelerle işbirliğimiz var. Bu yıl içerisinde de bu çalışmaları taçlandırmak için bir üniversiteyle işbirliği yaparak kamp düzenledik. İstanbul da çok zengin bir potansiyele sahip. Doğrusu daha çok öğrenciye ulaşmak için biz kendi çalışmalarımızı arttıracağız. İlgi beklediğimizden daha fazla."

Yentür, programın ilkokul öğrencilerinden itibaren uygulandığına dikkati çekerek, daha erken yaşlardan da başlatmak istediklerini bildirdi.

İstanbul Bilim Olimpiyatları

İstanbul Bilim Olimpiyatlarına, ilköğretimden liseye kadar kent genelinden 40 bini aşkın öğrenci başvururken yoğun eleme sürecinin ardından 701 yarışmacı ikinci tura yükseldi. Ödül töreninde ise 171 öğrenciye, matematik, bilgisayar bilimi, biyoloji, fizik ve kimya gibi temel bilim dallarında üstün başarılarından dolayı madalya verildi.

07-06-202407-06-202407-06-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.